بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت مردم در دستور کار باشد

کرمان - استاندار کرمان گفت: باید با این رویکرد حرکت کنیم که در کوتاه مدت وضعیت اقتصادی و معیشت مردم بهتر شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد فدایی عصر شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان گفت: طبق دستورالعمل میراث فرهنگی، ۵۰۰ منطقه در کشور در مناطق کمتر توسعه یافته جهت احداث هتل‌های چهار و پنج ستاره اختصاص داده شده است که تأمین زمین آن با شرایط مناسب انجام می‌شود از طرف دیگر این امر یک فرصت خوبی در اختیار استان قرار می‌دهد که در حوزه میراث فرهنگی اقدامات خوبی در استان انجام شود.

وی اضافه کرد: پیشنهاد می‌شود که کارگروهی در استان کرمان تشکیل و دستورالعمل مورد بررسی قرار گیرد، قیمت و مکان زمین مشخص و مسائل آن در پنجره واحد مرتفع شود.

فدایی بیان این مطلب که در نهایت زمین‌ها در هر شهرستانی مشخص و آماده شود که متقاضی معطل نماند، اظهار داشت: مکان‌هایی که انتخاب می‌شود باید شاخص‌های استاندارد رعایت شود همچنین در شهرستان‌هایی که جمعیت آن بالای ۱۰۰ هزار نفر باشد حداقل دو مکان و زیر ۱۰۰ هزار نفر یک مکان مشخص شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه ما به ازای ۱۰۰۰ نفر ۱.۶ تخت بیمارستان داریم که نسبت به متوسط کشوری عقب هستیم، عنوان داشت: همه دستگاه‌ها باید به تعهدات خود عمل و به موقع برنامه‌های خود را محقق کنند.

وی با بیان این مطلب که اتاق بازرگانی دارای ظرفیت‌های زیادی است و می‌تواند پروژه‌هایی در زمینه اقتصاد مقاومتی ارائه کند، تصریح کرد: در صورتی که مدیران دستگاه‌ها پروژه جدیدی نداشته باشند باید دلایل قانع کننده ای برای کارگروه مربوطه خود داشته باشند و به این دلیل که پاسخگوی برنامه‌های خود نباشند، پروژه‌ای را تعریف نکنند، رویه درستی نیست.

استاندار کرمان اظهار داشت: نکته مهم این است که این برنامه‌هایی که مورد بررسی قرار می‌گیرند باید منجر به بهبود وضع مردم شود ما اگر بخواهیم به هر دلیلی کوتاهی کنیم معنی آن این است که به حل مشکلات مردم توجه نداریم لذا نیاز به فعالیت‌هایی بیشتری داریم.

وی با بیان این مطلب که ما باید با این رویکرد حرکت کنیم که در کوتاه مدت وضعیت اقتصادی و معیشت مردم بهتر بشود، عنوان داشت: این امر نیاز به فعالیت‌های ویژه و پشتکار مناسبی است.

فدایی با اشاره به اینکه پروژه‌های جدید باید تعریف شود و تسهیلات پروژه‌ها باید تسریع پیدا کند، اضافه کرد: در خصوص طرح پتروشیمی فجر نهایتاً گزارشی تهیه شود تا از تسهیلات صندوق توسعه ملی استفاده کنند.

وی با بیان این مطلب که برای استفاده از پتروشیمی کرمان باید بانک عامل مشخص شود، تصریح کرد: درخواست داریم بندهای جلسه‌های قبل با تأکید بیشتری دنبال شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه جلسات، برنامه‌ها و طرح‌هایی که مطرح و اجرا می‌شود باید نتیجه و خروجی آن مشخص شود که در این زمینه تحقیق و پژوهش ضرورت پیدا می‌کند، ادامه داد: در خصوص معین‌های اقتصادی یک جلسه‌ای در سال قبل داشتیم قرار براین شد که معین‌ها برنامه‌های سه ساله خود را پیشنهاد بدهند که دادند در ادامه برنامه‌ها بررسی و بر اساس برنامه مذکور معین‌ها در حال فعالیت هستند.

وی با بیان این مطلب از ۲۶ معین اقتصادی ۹ معین فعالیت‌های آنها قابل قبول است، ۱۰ معین متوسط و هفت معین برنامه‌های ضعیفی دارند که در این خصوص باید تصمیم‌های لازم گرفته شود، تصریح کرد: پیشنهاد می‌شود در هر جلسه چند تن از معین‌ها دعوت بشوند و گزارش‌های خود را ارائه کنند.

کد خبر 4631252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =