وزارت نفت به مدارس مناطق سیل زده خوزستان کمک می کند

اهواز- استاندار خوزستان گفت: وزارت نفت پذیرفت که ۵۰ میلیارد تومان به تعمیر و تجهیز مدارس مناطق سیل زده خوزستان اختصاص دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی عصر امروز یکشنبه در جلسه قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده خوزستان اظهار کرد: در بحث بازسازی کارها شروع شده اما باید با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: در بحث کشاورزی و کشت تابستانه کشاورزان نیازمند سرمایه در گردش هستند در حالی که تا قبل از سیلاب برداشت گندم و کلزا درآمد هم هزینه خود را درمی آوردند و هم سرمایه در گردش آنها بود، در حالی که الان پولی برای کشت تابستانه و سرمایه در گردش ندارند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: حتی اگر آب را هم از زمین‌های آنها تخلیه کنیم باز هم پولی برای کشت تابستانه ندارند.

شریعتی تأکید کرد: باید برای کشاورزان خسارت دیده از سیلاب کاری کرد و پولی برای کشت آنها مهیا شود تا به وضعیت عادی بازگردند و این مسئله باید به طور جدی مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

وی یادآور شد: بانک‌ها تاکنون پرداخت اعتبارات و تسهیلات بازسازی مناطق سیل زده را آغاز کردند اما باید آن را تسهیل و تسریع کنند.

شریعتی گفت: تصمیم دولت بر این است که تعمیرات و بازسازی منازل مسکونی مناطق سیل زده سه ماهه تمام شود و تا پایان سال احداث منازل تخریب شده بر اثر سیلاب تا پایان سال ۹۸ تمام شود تا در پایان سالچیزی به نام عواقب ناشی از سیل نداشته باشیم.

استاندار خوزستان یادآور شد: این می‌طلبد که ما به کارمان سرعت ببخشیم و تمهیدات و شرایط لازم را فراهم کنیم.

شریعتی اذعان کرد: بانک‌ها هم باید جدی تر باشند و اگر موانع جدی دارند به ما اطلاع دهند تا در دولت به نتیجه‌ای برای آن برسیم.

وی ادامه داد: تفاهم نامه خوبی با وزارت نفت برای کمک به بازسازی مناطق سیل زده خوزستان بسته و قرار است کمک‌های خوبی به استان در زمینه مناطق سیل زده و بازسازی به ما داشته باشد.

استاندار خوزستان بیان کرد: وزارت نفت پذیرفت که ۵۰ میلیارد تومان به تعمیر و تجهیز مدارس مناطق سیل زده خوزستان اختصاص دهد.

وی اضافه کرد: همچنین وزارت نفت ۴۰ میلیارد تومان به بخش بهداشت و درمان کمک می‌کند که برای تعمیر و تجهیز و ساخت مراکز بهداشتی و درمانی و خانه‌های بهداشت هزینه می‌شود.

استاندار خوزستان عنوان کرد: البته سهم دانشگاه علوم پزشکی اهواز و سایر شهرها باید مشخص شود و وزارت این پول را تنها به مناطق نفت خیز اختصاص می‌دهد و این کمک شامل مناطق غیر نفتی مثل شوشتر و شوش نمی‌شود.

شریعتی با بیان اینکه با وزارت نفت توافق کردیم که آنها ۱۰ هزار عدد لوازم خانگی برای مناطق سیل زده نفتی خریداری کنند، ادامه داد: اما رئیس بنیاد مسکن کشور در تماسی که با من داشت درخواست کرد که وزارت نفت به جای خرید بسته‌های لوازم خانگی برای منازل سیل زده نفتی برای منازل احداثی سیل زده مناطق نفت خیز، میلگرد و آهن آلات و مصالح ساختمانی تأمین کند.

وی یادآور شد: در تماسی که با وزیر نفت داشتم وی با این موضوع موافقت کرد و به جای خرید لوازم خانگی برای منازل مسکونی سیل زده مناطق نفتی آهن آلات و میلگرد و مصالح ساختمانی خریداری می‌شود.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: وزارت نفت تأمین آهن آلات، میلگرد و مصالح ساختمانی ۱۵۰۰ واحد مسکونی احداثی را متقبل شد اما میزان منازل مسکونی احداثی ما ۲۶۰۰ دستگاه است.

شریعتی افزود: برای ۱۱۰۰ واحد مسکونی احداثی دیگر باید کمک‌های خیرین و نیکوکاران به این سمت سوق داده شود.

وی عنوان کرد: همچنین بنیاد مستضعفان هم سیمان رایگان برای منازل مسکونی احداثی اختصاص می‌دهد.

به گفته استاندار خوزستان وزارت نفت در صورتجلسه تفاهم نامه قید کرده که نوسازی، علوم پزشکی و بنیاد مسکن باید طی ۱۵ روز موافقت نامه‌ها را با ما رد و بدل کنند و ما این اعتبارات را در اختیار آنها قرار می‌دهیم واگر غفلتی در این زمینه صورت بگیرد متوجه این دستگاه‌ها است.

کد خبر 4632237

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =