شرکت‌های دانش بنیان در زنجان پیشرفت کمی  خوبی داشته اند

زنجان-استاندار زنجان گفت: با وجود اینکه عمر شرکت‌های دانش بنیان در استان زنجان کم و نوپا است ولی پیشرفت خوبی از نظر کمیت تاکنون داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی صبح دوشنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی، با بیان اینکه موضوعات شرکت‌های دانش بنیان از اولویت‌های ها ی مهم استان است، افزود: با اینکه عمر شرکت‌های دانش بنیان در استان کم است و نوپا هستند ولی پیشرفت خوبی از نظر کمیت تاکنون داشته اند.

وی توسعه شرکت‌های دانش بنیان را از اولویت‌های مهم دانست و ظهار کرد: دولت اعتقاد و نگاه ویژه به شرکت‌های دانش بنیان دارد و فعالیت این شرکت‌ها را ضامن توسعه در حوزه‌های مختلف می‌داند.

حقیقی با تاکید بر لزوم رفع چالش‌ها و مشکلات موجود در زمینه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان، افزود: باید مسائل مربوط به شرکت‌های دانش بنیان در جلسات بحث شده و برای رفع آنها تصمیم گیری و راهکارها ارائه شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه مقاومت‌ها و بروکراسی هایی در زمینه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد، گفت: این مقاومت‌ها قابل شکسته شدن هستند و باید اراده جمعی برای توسعه و گسترش فعالییت شرکت‌های دانش بنیان در استان صورت بگیرد.

حقیقی با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان در صورت رسیدن به جایگاه مطلوب می‌توانند سهم مهمی از اشتغال را به خود اختصاص دهند، ابراز کرد: شرکت‌های دانش بنیان اولویت استان و کشور است و توجه به شرکت‌های دانش بنیان اشتغال پایدار ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات کشور ما واردات مواد اولیه است، گفت: شرکت‌های دانش بنیان قدرت ساخت مواد اولیه را دارند و نیازی نیست مواد اولیه را از خارج وارد کنیم.

استاندار زنجان با بیان اینکه دبیر خانه در خصوص شرکت‌های دانش بنیان توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تشکیل شود، گفت: نمایشگاهی در استان با حضور تمام شرکت‌های دانش بنیان سطح کشور برگزار شود تا توانمندیها و قابلیت‌های این شرکت‌ها معرفی شود.

کد خبر 4632498

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =