۲.۵ درصد طرح های اشتغال مددجویان در مازندران شکست خورد

ساری - مدیرکل کمیته امداد مازندران گفت: ۲.۵ درصد طرح های اشتغال کمیته امداد در سال قبل به دلیل تورم و مشکلات منجر به شکست شده است.

رضا نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینه ۲.۵ درصد طرح‌های اشتغال زای کمیته امداد در سال قبل با شکست مواجه شده است با تاکید براینکه تسهیلات این نهاد انحراف نداشته است گفت: کسب و کار صورت می‌گیرد اما گاهی اوقات تورم موجود سبب شکست طرح می‌شود.

وی افزود: در سال ۹۶ حدود شش هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی و سال قبل چهار هزار و ۷۰۰ فرصت شغلی ایجاد شد و عمده این شغل‌ها نونهال و نوپا هستند و باتوجه به تورم افسارگسیخته، طرح‌ها یا شکست خورده یا دچار رکود شده است.

نوروزی پایدارسازی را یکی از اهداف طرح‌های اشتغال در کمیته امداد بیان کرد و گفت: تا چهارسال اشتغال ایجاد شده توسط کمیته امداد رصد و بازدید می‌شود و آموزش‌های گسترش طرح به مددجویان داده خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد مازندران با بیان اینکه برخی طرح‌های کمیته امداد در حوزه اشتغال در جهان بی نظیر و در حال الگوسازی است گفت: ایجاد اشتغال برای افراد ناتوان و کم توان، انگیزه اقتصادی و اجتماعی ندارد و باید نسبت به مهارت آموزی آنان اقدام شود.

وی درباره شمار پایگاه‌های جمع آوری زکات فطره در استان گفت: همه کسانی که زکات جمع آوری می‌کنند با آرم شورای عالی زکات فعالیت خواهند داشت و هم استانی‌ها می‌توانند با کمال اطمینان، زکات فطریه را به این پایگاه‌ها پرداخت کنند.

نوروزی تصریح کرد: پیش بینی می‌شود بیش از ۲۰۰ پایگاه نسبت به جمع آوری زکات فطره در استان اقدام کنند.

وی پرداخت سبد کالا به ارزش ۲۰۰ هزار تومانی، برپایی سفره‌های افطاری ساده را از جمله برنامه‌های حمایتی از مددجویان بیان کرد.

بیش از ۶۳ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد هستند.

کد خبر 4632505

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =