هدف کنفرانس اقتصادی «منامه» نابودی مسأله فلسطین است

معاون دبیرکل جمعیت «الوفاق» بحرین هدف از کنفرانس اقتصادی منامه را نابودی مسأله فلسطین عنوان کرد و گفت: ملت بحرین قاطعانه با این کنفرانس مخالفند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اخبار البحرین، «شیخ حسین الدیهی» معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین در جریان یک سخنرانی با عنوان «علیه معامله قرن متحد هستیم» تأکید کرد: قدس از مقدسات ما است، مکه از مقدسات ما است و هر کسی که از قدس دفاع کند از مکه دفاع کرده است و هر کسی که از مکه دفاع کند از قدس دفاع کرده است و هرکسی که دست از قدس بردارد در آینده از مقدسات امت اسلامی دست خواهد برداشت.

وی افزود: با اطمینان این موضوع را از طرف ملت بحرین اعلام می‌کنم که تمام ملت بحرین با طیف‌های مختلفش علیه صهیونیست‌ها و علیه کنفرانس اقتصادی منامه هسنتد. تنها رژیم حاکم و مزدورانش به دستور آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها از برگزاری این کنفرانس حمایت می‌کنند.

الدیهی اضافه کرد: آنان که برگزاری کنفرانس منامه برای اعلام معامله قرن را برعهده گرفتند آماده فروش همه چیز هستند. آنان تاجر ارزشها و ثروت‌ها هستند و عجیب نیست که فلسطین را بفروشند و به مسأله اصلی امت اسلامی خیانت کنند.

وی افزود: فلسطین قضیه‌ای است که همه بر سر آن توافق دارند، موضع گیری های عربی و اسلامی و مردمی در برخی پرونده‌های دیگر ممکن است با هم در تعارض باشند اما فلسطین قضیه‌ای است که همه بر سر آن اتفاق نظر دارند و ما وظیفه داریم که بر اساس آن موضع یکپارچه ای اتخاذ کرده و تلاش‌ها را یکپارچه کرده و به مسیر صحیح هدایت کنیم.

الدیهی اظهار داشت: همراه با من به تمامی قضایا و پرونده‌های موجود نگاه کنید تا متوجه شوید که فلسطین در پایان همه آنها قرار دارد. چه در درگیری‌های میان رژیم‌های مختلف یا درگیری میان رژیم‌ها و ملت‌هایشان می‌بینید که برخی برای مصلحت اسرائیل می‌جنگند و برخی برای فلسطین و قدس جانفشانی می‌کنند.

وی ادامه داد: کنفرانس اقتصادی منامه در بحرین نسخه تازه ای از پیمان شوم بالفور است. مسئولیت ما این است که با استفاده از تمام شیوه‌های مشروع آن را ناکام بگذاریم زیرا شکست آن پیروزی مسأله فلسطین است. اگر بتوانیم آنچه را که در کنفرانس بحرین برای آن برنامه ریزی می‌شود به شکست بکشانیم می‌توانیم معامله قرن را از بین ببریم.

الدیهی اضافه کرد: این را از من بشنوید که برخی از رژیم‌ها و گروه‌های سیاسی رسمی در جهان اسلام و کشورهای عربی در موضع گیری های رسمی خود دچار تزلزل شده اند، آنان میان وعده‌های چند میلیارد دلاری و پوشش آمریکایی‌ها از یک سو و واکنش‌های اسلامی و عربی و مردمی و رسانه‌ای و اقتصادی دچار تردید شده اند.

وی افزود: نسل‌های آینده ما را برای سکوت و سستی در برابر معامله قرن و گام‌های زمینه سازی برای آن مورد بازخواست قرار خواهند داد همان طور که تمام مراحل مسئله فلسطین در سالهای ۱۹۱۷ تا ۱۹۴۸ تا ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۷ و ایستگاه‌های تاریخی دیگر به قضاوت گذاشته شدند.

کد خبر 4632765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =