۸۰۰۰ روستایی مازندران متقاضی دریافت وام اشتغال هستند

رامسر -مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی استان مازندران با اشاره به ثبت نام هشت هزار روستایی برای وام اشتغال اظهار کرد: ۱۴۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به دستگاه های حمایتی اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، کامران اصغری بعدازظهر دوشنبه در جلسه کار گروه اشتغال با اشاره به تخصیص ۱۴۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به دستگاه‌های حماتی استان گفت: در راستای پرداخت تسهیلات در حوزه روستایی مقام معظم رهبری دستور داد از این اعتبار استفاده شود که با تصویب مجلس به تمام دستگاه‌ها اختصاص یافت و با تشکیل سامانه طرح عملیاتی شد.

وی با بیان اینکه توسعه اشتغال روستایی سبب رونق تولید و توسعه مشاغل سبب و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر می‌شود تصریح کرد: در حوزه روستایی هشت هزار نفر برای دریافت وام خود اشتغالی نفر ثبت نام کردند و با توجه به شرایط سامانه و رسته شغلی در همه حوزه‌ها تسهیلات پرداخت شد.

اصغری افزود: استان مازندران در حوزه کشاورزی و گردشگری حرف اول را می‌زند اما اهداف دولت و نظام تاکید در میزان پرداخت تسهیلات نبوده بلکه در تحقق اشتغال و بهره برداری از طرح‌های اشتغالزایی است که با اجرای طرح‌ها سبب اشتغالزایی شود.

مدیر کل تعاون افزود: در استان مازندران ۱۴۰۰ طرح متنوع و متفاوت منطقی مناسب و قابل توجیه در تمامی حوزه‌های اشتغالزایی انجام شد و در شهرستان رامسر بیش از صد در صد جذب داشتیم.

وی با تاکید بر نظارت بر اجرای طرح‌های اشتغالزایی و تحقق آن گفت: دولت توان خود را در بخش اشتغال بکار گرفته و تشویق کارفرمایان سبب جذب نیرو می‌شود.

اصغری با اشاره به اینکه پیگیری طرح‌های اشتغالزایی توسط دستگاه‌های اجرایی انجام شود و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی باید طبق مقررات و آئین نامه ابلاغی انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: ۱۴۸ میلیارد تومان تسهیلات به دستگاه‌های حمایتی کمیته امداد بنیاد شهید و بهزیستی اختصاص داده شد که ۵۰ میلیارد تومان برای خود اشتغالی اختصاص می‌یابد.

وی افزود: صدور مجوز مشاغل خانگی بخوبی انجام می‌شود که نیاز به پشتیبانی و رابطه خوب بین کار آفرین و افراد جویای کار است.

مدیر کل تعاون مازندران گفت: مزیت روستایی در همه روستاها مورد توجه قرار گیرد تا در هر روستا به یک مزیت پرداخته شود و طرح گردشگری در کنار آب بندان ها با حمایت دولت و پرداخت وام انجام می‌شود.
وی افزود: در سامانه سیتا با توجه به ابلاغ استانی ۹۰۰ میلیارد تومان به استان مازندران اختصاص داده شد که سبب تحولی بزرگ در حوزه کشاورزی است

کد خبر 4632983

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =