رگباری بهاری پراکنده در اصفهان پیش بینی می‌شود

اصفهان- کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: هوای استان اصفهان به شکل صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد شدید در نیمه غربی استان و احتمال رگبار بهاری پراکنده پیش بینی می شود.

حجت الله علی عسگریان در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جوی نسبتاً پایدار بر روی استان طی سه روز آینده است.

وی افزود: بر این اساس طی این مدت هوای استان اصفهان به شکل صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد نسبتاً شدید در نیمه غربی استان، گاهی افزایش ابر و احتمال رگبار بهاری پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

افزایش ۱ تا ۳ درجه ای دما طی ۲۴ ساعت آینده

کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با بیان اینکه دمای طی ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق استان ۱ تا ۳ درجه افزایش خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه روز دوشنبه هوای شهر اصفهان به شکل صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد نسبتاً شدید پیش بینی می‌شود، گفت: روز سه شنبه هوای اصفهان صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد است و برای روز چهارشنبه نیز هوای صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود.

افزایش دمای ۴ تا ۶ درجه ای در سطح استان اصفهان از چهارشنبه تا اواسط هفته آینده

علی عسگریان بیان داشت: به‌سبب تقویت الگوهای تابستانه از روز چهارشنبه ۱۵ خرداد تا اواسط هفته آینده، افزایش دما بین ۴ تا ۶ درجه در سطح استان به‌ویژه در مناطق شمالی و گرمسیر پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: توصیه می شود با توجه به افزایش امواج ماوراء بنفش در ساعات اوج دمای روزانه (بعدازظهر)، از ترددهای غیر ضروری در فضای باز اجتناب گردد و در صورت لزوم از عینک آفتابی استفاده شود.

کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان ابراز داشت: به دلیل وزش بادهای شدید دمای احساسی بسیار کمتر از دمای واقعی است که داشتن پوشش مناسب در سفرها را ایجاب می‌کند.

باغداران مناطق مرکزی استان نسبت به مبارزه با کنه تارعنکبوتی درختان میوه اقدام کنند

گفتنی است بنا بر توصیه‌های هواشناسی باغداران مناطق مرکزی استان (فلاورجان، خمینی شهر و نجف آباد) نسبت به مبارزه با کنه تارعنکبوتی درختان میوه و نسل دوم شپشک واوی درختان سیب با سموم مناسب توصیه شده اقدام نمایند و به کشاورزان نیز توصیه می شود با توجه به افزایش درجه حرارت هوا نسبت به تنظیم دور آبیاری مزارع کلزا و باغات اقدام نمایند.

همچنین به کشاورزان مناطق سردسیر استان توصیه می شود در خصوص کشت سیب زمینی تسریع به عمل آورند و با توجه به گرم شدن هوا، گلخانه داران نسبت به سرویس و تنظیم سیستم های خنک کننده و رطوبت ساز اقدام کنند.

کد خبر 4632992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =