ایستگاه هواشناسی کشاورزی زهک رتبه نخست ارزیابی را کسب کرد

زاهدان- رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ایستگاه تحقیقات هواشناسی کشاورزی زهک در رتبه نخست ارزیابی کمی و کیفی مراکز تحقیقات کشاورزی سازمان هواشناسی کشور قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، محمود دیانتی اظهار داشت: در ارزیابی اردیبهشت ماه سازمان هواشناسی کشور، ایستگاه هواشناسی کشاورزی زهک به همراه ایستگاه‌های دانشگاه نازلو، طرق، گلمکان و میناب با کسب ۹۵ درصد امتیاز این بخش به صورت مشترک در رتبه‌های نخست قرار گرفتند.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: سازمان هواشناسی کشور به صورت ماهانه فعالیت ۳۸ مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی کشور را ارزیابی می‌کند.

وی ادامه داد: ثبت اطلاعات روزانه در پایگاه ( agromet)، تولید محصولات هواشناسی کشاورزی و ارسال گزارشات روزانه بخشی از آیتم‌های این ارزیابی کمی و کیفی هستند.

دیانتی گفت: ایستگاه هواشناسی زهک در سال ۱۳۷۳ با تمرکز بر بخش کشاورزی و ارائه خدمات به این بخش در یکی از قطب‌های کشاورزی شمال سیستان و بلوچستان تأسیس شد.

وی به اهمیت هواشناسی کشاورزی در تأمین امنیت تولید غذا در کشور تأکید کرد و گفت: هواشناسی کشاورزی از مراکز مهم سازمان هواشناسی کشور است که با تولید محصولات مختلف، مشارکت زیادی در تأمین امنیت تولید غذا و افزایش بهره وری تولید محصولات کشاورزی دارد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هفته نامه، ماه نامه و فصل نامه‌های کشاورزی از مهمترین محصولات هواشناسی کشاورزی سازمان هواشناسی است که با استفاده از مأموریت ایستگاه‌های ۳۸ گانه تحقیقات کشاورزی هواشناسی سطح کشور تولید می‌شود.

کد خبر 4633061

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =