امام خمینی (ره) اقتدار آمریکا را به انفعال کشاند

گرگان- مدیر تبلیغات اسلامی گلستان گفت: امام خمینی (ره) اقتدار آمریکا را به انفعال کشاند.

حجت الاسلام نورالله ولی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: امام خمینی (ره) فراتر از زمان و مکان زندگی می کرد، شخصیت ایشان چند بعدی و جامع بود.

وی با بیان اینکه خصائص فراوانی در وجود این شخصیت جای گرفته بود، افزود: ایشان ضمن اینکه یک مرجع تقلید بود عارف، فیلسوف، حکیم و در عین حال یک جامعه شناس و مهم تر از همه یک سیاست مدار مقتدر بود.

ولی نژاد ادامه داد: امام (ره) را نمی شود در زمان و مکان تفسیر کرد، وی فراتر از زمان و مکان حرکت کرد. مسائلی را که اکثر افراد در زمان خود نمی توانستند ببینند، امام (ره) ده ها سال جلوتر از آن مشاهده کرد.

وی گفت: امام (ره) در سیاست، نقشه های دشمن را خوب می خواند و راه دشمن را به خوبی می بست، ایشان دشمن را غافلگیر و زمین گیر می کرد.

ولی نژاد تصریح کرد: امروز دشمنان در بهت و حیرت آنچه که امام (ره) به منصه ظهور رساند، هستند. آمریکا در ۴۰ سال انقلاب نتوانسته راهی برای برون رفت از محدوده محصور شده خود پیدا کند.

وی با بیان اینکه امام (ره) ابهت آمریکا را شکست و قدرت آمریکا را به زمین زد، اضافه کرد: ایشان اقتدار آمریکا را به انفعال کشاند و مبارزه با اسرائیل شکست ناپذیر قلدر ستمگر را که مزاحم کشورهای اسلامی بود را اعاده و دفاع از فلسطینی ها را جهانی کرد.

مدیر تبلیغات اسلامی گلستان با اشاره به اینکه امروز اسرائیل منفعل ترین کشور بوده و از عرصه بین المللی کلافه است، تأکید کرد: با ابتکار امام فریاد مستضعفین عالم در جهان شنیده شد.

ولی نژاد با توضیح اینکه استکبار تا این لحظه نتوانسته در برابر اقتدار امام مقابله کند و تمام عربده کشی ها از روی انفعال است، گفت: فکر، اندیشه و آرمان امام راحل همه زمان و مکان را درنوردید و امام ماندگار شد.

وی توضیح داد: امام در عرفا، حکمت، فلسفه، عبودیت، تفسیر و در فقه و اصول سرآمد همه است لذا امام را باید فهمید و وی را در اندیشه انقلابیون عالم جستجو کرد.

ولی نژاد تصریح کرد: امام در دامن خود فرزندانی را پرورش داد که امروز هرکدام از آنها قهرمانان زمان خود هستند و در رأس همه آنها رهبر معظم انقلاب است که همچون امام راحل مقتدرانه در برابر آمریکا و اسرائیل ایستاده است.

کد خبر 4633102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =