مردم خراسان جنوبی ۴۲۲ میلیون تومان فطریه و کفاره پرداخت کردند

بیرجند- معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان‌جنوبی گفت: مردم خراسان جنوبی ۴۲۲ میلیون تومان فطریه و کفاره به این نهاد پرداخت کردند.

احمد رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در عید فطر سال جاری ۴۲۲ میلیون و ۹۶۱ هزار و ۱۰۰ تومان فطریه و کفارات از مردم مؤمن و نیکوکار خراسان‌جنوبی جمع آوری شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان‌جنوبی بیان کرد: از این مقدار حدود ۲۷۳ میلیون و ۸۷۵ هزار و ۷۵۰ تومان مربوط به زکات فطریه و ۱۴۹ میلیون و ۸۵ هزار و ۳۵۰ تومان مربوط به کفارات بوده است.

رفیعی ادامه داد: بر اساس این آمار ۶۵ درصد مبالغ مربوط ب فطریه و ۳۵ درصد برای به کفارات بوده است.

وی با اشاره به افزایش میزان فطریه جمع‌آوری شده از مردم مؤمن خراسان‌جنوبی افزود: در سال گذشته ۲۹۶ میلیون تومان در چهار روز بعد از عید فطر جمع آوری شد که نشان از رشد ۴۳ درصدی میزان فطریه و کفارات جمع آوری شده در رمضان سال جاری دارد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مبالغ بیان شده فقط مبالغی است که از طریق پایگاه‌ها جمع آوری شده است، گفت: بسیاری از مردم از طریق کدهای دستوری، اپلکیشن‌ها و سایر روش‌های نوین زکات فطریه خود را پرداخت کردند.

رفیعی یادآور شد: کمک‌های جمع آوری شده در مصلی‌های نماز عید سعید فطر در همان روز به حساب خانوارهای نیازمند شناسایی شده واریز شد.

کد خبر 4634851

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =