اولویت کار شهرداری و شورای  گناوه در سال ۹۸ احداث پارکینگ باشد

گناوه - فرماندار گناوه گفت: اولویت کار شهرداری و شورای اسلامی شهر گناوه در سال ۹۸ احداث پارکینگ در شهر با تملک زمین باشد و این مورد در دستور کار شورا قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی پاک نژاد صبح شنبه در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر گناوه اظهار داشت: اعضای شوراها وکیل و نماینده مردم هستند و لذا پاسخگویی به مردم هم در زمینه تکریم ارباب رجوع و هم پاسخ به مکاتبات آنها در اولویت و در دستور کار همه اعضا شوراها قرار داشته باشد.

وی افزود: ارتباط مستمر با مردم و ادارات و دستگاه‌ها شهرستان و حضور مستقیم در میان مردم در دستور کار شورای اسلامی باشد و پیگیر مسائل و مشکلات مردم باشید.

فرماندار گناوه با تاکید بر اهمیت دادن بر خواسته‌ها و مطالبات مردم از سوی شورا گفت: مردم اعضای شورا را به عنوان وکلای خود برگزیده و مطالباتی از وکلای خود دارند که اعضای شورا باید پیگیر این مطالبات باشند.

پاک نژاد بیان کرد: حضور منظم و مستمر در جلسات شورا، اهمیت دادن به جلسات، اخذ تصمیماتی که نفع و صلاح مردم و جامعه است در دستور کار شوراها باشد.

رفع مشکلات شهر نباید مقطعی و احساسی باشد

وی یادآور شد: تصمیمات گرفته شده برای رفع مشکلات شهر نباید مقطعی و احساسی باشد زیرا این تصمیمات احساسی و مقطعی ما را به اهداف مورد نظر نمی‌رساند لذا در طرح‌ها باید آینده گیری در نظر گرفته شود.

فرماندار گناوه با اشاره به لزوم کمک و حمایت از تولید کنندگان تصریح کرد: با توجه به قرار دادن تسهیلاتی از سوی دولت در اختیار تولید کنندگان و وارد شدن سرمایه گذاران و تولیدکنندگانی به شهرستان گناوه لازم است که شوراها با تولید کنندگان و سرمایه گذاران همکاری کنند.

پاک نژاد گفت: با توجه به حضور گسترده مسافران و گردشگران از سراسر کشور و در تمام طول سال در شهرستان گناوه و ازدحام جمعیت نیاز است که در زمینه شهرسازی برنامه‌های مشخصی داشته و بر اساس برنامه تصمیم گیری شود.

وی پیرامون ساماندهی پارکینگ‌ها شهرستان گناوه اضافه کرد: استفاده بهینه از فضای‌های موجود و زمین‌هایی که در اختیار دولت قرار دارد مورد تاکید است و در جلسات متعدد شورای ترافیک شهرستان نیاز شهرستان به پارکینگ بارها مطرح و تصمیماتی اتخاذ شده است.

فرماندار گناوه گفت: جلسه امروز برای اختصاص یک هکتار اراضی دولتی برای پارکینگ‌ها است تا تملک این زمین‌ها در اختیار شورا و شهرداری قرار گرفته و از آن برای احداث پارکینگ استفاده بهینه شود.

پاک نژاد تصریح کرد: احداث پارکینگ‌های طبقاتی در سطح شهرستان گناوه نیز مد نظر همه کارشناسان و مسئولان است که امید است بتوان آن را عملی کرد.

وی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی در زمینه احداث پارکینگ‌ها می‌تواند بسیار مؤثر باشد و باید این مهم مد نظر مسئولان قرار گیرد ادامه داد: اولویت کار شهرداری و شورای اسلامی شهر گناوه در سال ۹۸ احداث پارکینگ در شهر با تملک زمین باشد و این مورد در دستور کار شورا قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در این زمینه شورا اسلامی شهر و شهرداری مکاتباتی با اداره راه و شهرسازی داشته باشند تا بتوان زمین‌هایی که در سطح شهر با کاربری پارکینگ است با تملک شهرداری برای احداث پارکینگ استفاده بهینه کرد.

فرماندار گناوه با تاکید بر اجرایی شدن طرح جامع شهر گناوه اضافه کرد: پیش مقدمات طرح جامع شهر گناوه در کمیته برنامه ریزی آغاز شده و اعتباراتی برای آن در نظر گرفته و در این کمیته برای طرح جامع اعتبار تصویب شده که در اختیار اداره راه و شهرسازی قرار خواهد گرفت و نگاه مدیریت ارشد شهرستان بر اجرایی شدن طرح جامع شهر گناوه در سال ۹۸ است.

اجرای طرح مجتمع گردشگری

وی پیرامون اجرای طرح مجتمع گردشگری گفت: نگاه ما بر اجرایی شدن دهکده گردشگری در گناوه است ولی در حال حاضر زمینی در اختیار شهرداری قرار گرفته که مکاتبات آن نیز انجام شده تا هر چه زودتر طرح مجتمع گردشگری اجرایی و بر اساس قول داده شده در سال ۹۸ به بهره برداری برسد.

پاک نژاد ادامه داد: استفاده از کمک معتمدان محلی و تجارب افراد باتجربه در دستور کار مسئولان و شورای اسلامی شهر باشد تا بتوان از تجارب آنها بهره برد.

وی اضافه کرد: اعتبارات بخش دولتی در برابر سرمایه بخش خصوصی بسیار ناچیز است لذا نگاه ما بر جذب سرمایه گذاران در شهرستان و همکاری کامل با آنها است که باید در دستور کار شورا هم باشد.

فرماندار گناوه ضمن درخواست از مردم گناوه برای بهره مندی از امکانات موجود فضای سبز، پارک‌ها افزود: پارک‌ها و مکان‌های عمومی مکانی برای آرامش مردم باشد و شورای اسلامی، شهرداری و نیروی انتظامی با عواملی که آرامش مردم را در این مکان‌ها بهم می‌زنند برخورد قانونی کنند.

کد خبر 4634877

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =