تربیت کادر متخصص اولویت فعالیت‌های قرآنی در خراسان‌جنوبی است

بیرجند- مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: تربیت کادر متخصص اولویت فعالیت‌های قرآنی در خراسان‌جنوبی است.

حجت‌الاسلام احمد رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: برای سال ۹۸ اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی برنامه‌های متعددی را در نظر گرفته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه آموزش تخصصی قرآن و برگزاری دوره‌های تربیت کادر متخصص قرآنی یکی از اولویت‌های فعالیت‌های قرآنی در سال ۹۸ است، بیان کرد: آموزش تخصصی و برگزاری دوره‌های تربیت کادر متخصص در حوزه های داوری، تربیت معلم و تربیت مدرس و آموزشیار قرآن کریم است.

رضایی با بیان اینکه پیشنهاد ما بر آموزش ۳۰۰ نفر در حوزه آموزش تخصصی قرآنی و تربیت کادر متخصص است، ادامه داد: این برنامه‌ها را از دو سال قبل شروع کردیم و تا رفع نیاز استان به نیروی متخصص قرآنی ادامه می‌دهیم.

وی افزود: برگزاری جلسات هم اندیشی نخبگان قرآنی برگزاری کارگاه‌های سبک زندگی قرآنی نیز به واسطه تأثیرگذاری فراوان و بازدهی مفید نیز در سال ۹۸ طبق روال سال گذشته ادامه خواهد داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه دوره تخصصی ویژه استعدادهای قرآنی در سال ۹۸ ادامه خواهد داشت، گفت :۳۰ نفر از سه سال قبل در این دوره آموزش می‌بینند و امسال وارد مرحله تخصصی می‌شوند.

رضایی اظهارکرد: برگزاری جشنواره قرآنی در حوزه کودک، نوجوان و خانواده و همچنین ارتقاء سطح دانش و مهارت قرآنی روحانیون مستقر و برگزاری جلسات آموزشی برای مدیران تشکل‌های قرآنی و کارشناسان قرآنی خراسان‌جنوبی نیز در سال ۹۸ پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه در حوزه قرآنی تبلیغات اسلامی بستر کارها بیشتر به صورت مجازی صورت می‌گیرد، بیان کرد: در خراسان‌جنوبی ارتباط با کلیه تشکل‌های قرآنی و مدیریت فعالیت‌های قرآنی از طریق فضای مجازی و در بستر اینترنت انجام می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به ضرورت حمایت از تشکل‌ها، مؤسسات و خانه‌های قرآنی یادآور شد: بیش از ۹۰ درصد فعالیت‌های قرآنی اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی از طریق تشکل‌ها، مؤسسات و خانه های قرآنی صورت می‌گیرد.

کد خبر 4634963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =