بدقولی وزارت جهاد کشاورزی در خرید حمایتی محصول سیر

زنجان-نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجوداینکه دستور خرید حمایتی محصول سیر توسط وزارت جهاد کشاورزی صادر شده ولی تا کنون هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی وقف چی ظهر شنبه در جلسه کارگروه اشتغال در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه بانک‌ها ملزم به رعایت قانون در اعطای تسهیلات هستند، افزود: چیزی فراتر از قانون از بانک‌ها نمی‌خواهیم و با سعه‌صدر موضوع تسهیلات اشتغال عمل شود.

وی بابیان اینکه ایجاد اشتغال در روستاها باعث توسعه اقتصاد و ماندگاری روستاییان می‌شود، اظهار کرد: اختصاص تسهیلات اشتغال روستایی به جد مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در بخش آمایش سرزمین، زنجان به‌عنوان قطب صنعتی تعریف شده است، گفت: در نتیجه رویکردها، زنجان به سمت صنعت رفته است در حالی که در کشاورزی ظرفیت‌های بسیاری داریم.

وقف چی بابیان اینکه قیمت سیر در بازار زنجان روزبه‌روز با کاهش مواجه است، تأکید کرد: فروش سیر باقیمت هزار و ۲۰۰ تومان اشتغال را تهدید می‌کند و عدم حمایت از این محصول موجب کاهش شدید قیمت این محصول شده و تولید را هم تهدید می‌کند.

وی ابراز کرد: قرار بود سال گذشته همایش ملی ظرفیت‌های استان زنجان در بخش کشاورزی برگزار شود ولی نشد و امسال امیدواریم این همایش برگزار شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از تمام ظرفیت‌ها و فرصت‌ها برای توسعه اشتغال در استان زنجان استفاده شود و بانک‌ها همکاری لازم را مدنظر قرار دهند.

وقف چی تصریح کرد: باید توسعه اشتغال روستایی در استان زنجان بیشتر مورد توجه قرار گیرد و تسهیلات در این بخش با جدیت پرداخت شود.

وی بر توجه بیشتر به امر تولید بازار محور تأکید کرد و گفت: اکثر مدیران به بحث تولید توجه دارند و باید آن را جدی بگیریم.

وقف چی افزود: با وجود اینکه دستور خرید حمایتی محصول سیر ابتدای خردادماه سال جاری توسط وزارت جهاد کشاورزی صادر شده است ولی تا کنون هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

کد خبر 4635077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =