۴۰ درصد ارزش‌افزوده زنجان در سه حوزه صنعت، معدن و تجارت است

زنجان-رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان زنجان با بیان اینکه ۴۰ درصد ارزش‌افزوده استان زنجان در سه حوزه صنعت، معدن و تجارت است، گفت: باوجود این باید بانک‌هاکمک کار باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر فغفوری ظهر شنبه در جلسه کارگروه اشتغال در محل استانداری زنجان، به ناکارآمد بودن سامانه «کارا» اشاره کرد و افزود: با توجه اینکه معیاری در ثبت نام افراد در سامانه کارا نیست و افراد بدون داشتن شرایط مشخص در این سامانه ثبت نام می‌کنند این سامانه ناکارآمدترین سامانه است.

وی با بیان اینکه سامانه کارا چالش‌هایی را در حوزه اشتغال استان برای واحدهای صنعتی ایجاد کرده است، ادامه داد: نبود معیار و ملاک سنجش مناسب باعث شده هر کسی در این سامانه ثبت نام کند در حالی که فاقد مجوزهای لازم است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در ادامه بابیان اینکه ۴۰ درصد ارزش‌افزوده استان زنجان در سه حوزه صنعت، معدن و تجارت است، گفت: باوجود این باید بانک‌ها با استفاده از منابع داخلی بانک‌ها در افزایش این ارزش‌افزوده کمک‌کار باشند.

فغفوری تأکید کرد: بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت تسهیلات داریم که از این میزان ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان آن داخلی و یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان آن نیز تکلیفی است.

وی با بیان اینکه بانک‌ها منابع خوبی برای اشتغال دارند، لزوم تزریق این اعتبارات در قالب اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی را مورد تأکید قرارداد و افزود: برای رفع چالش‌های موجود در زمینه اشتغال و صنعت نیازمند بهره‌مندی واحدهای صنعتی و تولیدی از تسهیلات بانک‌ها هستیم.

فغفوری گفت: برای توسعه اشتغال استان در همه بخش‌ها باید عاملین بانکی همکاری لازم را یا نهادهای متولی اشتغال داشته باشند.

کد خبر 4635311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =