بستر مشارکت خیرین در مدرسه سازی را تسهیل می کنیم

قزوین- استاندار قزوین گفت: با همکاری و حمایت همه جانبه و تسهیل در امور خیرین زمینه مشارکت خیرین نیکوکار برای ساخت مدرسه در استان را هموار می کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی در جلسه مجمع خیرین مدرسه ساز استان قزوین که عصر شنبه در استانداری برگزار شد اظهار داشت: خیرین با درک درست از فرهنگ و شرایط تعلیم و تربیت کشور نقش مهمی در توسعه دانش و آگاهی و توسعه فرهنگی ایران اسلامی ایفا کرده اند.

وی بیان کرد: در شرایطی که دولت با محدودیت منابع اعتباری مواجه است اگر کمک خیرین نبود مشکلات زیادی داشتیم و شاید بسیاری از مدارس ما چند شیفته می شد که زیبنده نظام نبود.

استاندار قزوین تصریح کرد: مدرسه سازی باقیات صالحات است و امیدواریم این همکاری و مشارکت همچنان تداوم یابد البته مسئولان هم وظیفه دارند شرایط این مشارکت را تسهیل کنند.

وی یادآورشد: رسانه ها بویژه صدا و سیما در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی برای مشارکت بیشتر مردم در ساخت مدرسه نقش مهمی دارند که امیدواریم با همکاری مستمر در جذب نیکوکاران به این کار همت بیشتری کنند.

استاندار قزوین پس از شنیدن گزارش ارائه شده در خصوص کمبود فضای آموزشی در استان بویژه شهر قزوین اظهارداشت: شاید از نگاه بیرونی بسیاری از مسئولان کشوری فکر می کنند قزوین از استان های برخوردار است و کمبود مدرسه ندارد در حالی که ما در بافت مرکز شهر و حتی مناطق تازه تاسیس با کمبود شدید مدرسه مواجیهم که باید برای آن تدبیر کرد.

زاهدی گفت: از فرمانداران انتظار داریم در خصوص همکاری با خیرین در شهرستانها تلاش بیشتری داشته باشند تا از این ظرفیت برای تامین نیازهای آموزشی بخوبی استفاده شود.

وی بیان کرد: در روزهای آینده مکاتبه ای با ریاست جمهوری برای دریافت مجوز فروش زمین های در اختیار آموزش و پرورش که محل مناسبی برای ساخت مدرسه نیست صورت می گیرد تا بتوانیم به صورت تهاتر از این زمینها برای تامین منابع مالی و ساخت مدرسه در مکان های مورد نیاز استفاده کنیم و در ادامه مکاتبه با ستاد اجرایی و بنیاد برکت هم برای جلب مشارکت این نهادها برای مدرسه سازی پیگیری خواهد شد.

زاهدی یادآورشد: تکمیل مدارس نیمه تمام و پروژه های خیرین مدرسه ساز با همکاری فرمانداران در اولویت باشد تا بتوانیم این فضاها را برای سال تحصیلی جدیدآماده کنیم.

وی بیان کرد: برخی مدارس غیر انتفاعی که فضای مناسبی برای مدرسه ندارند مورد ارزیابی قرار گیرد و با شناسایی زمین های قابل واگذاری برای حمایت از این مدارس نیز اقدام لازم صورت گیرد.

استاندار تصریح کرد: هر خیری که زمینی اهدا می کند اگر جای مناسبی برای ساخت مدرسه نبود الزامی نیست آن را بسازیم بلکه با هماهنگی اهدا کننده بهتر است فروخته شده و در جای مورد نیاز نسبت به احداث فضای آموزشی اقدام شود.

وی گفت: اگر زمیتی کاربری غیر آموزشی داشت و مناسب بود توافق می کنیم تا هم صاحب زمین سود ببرد و هم نیاز آموزشی استان تامین شود.

استاندار قزوین در ادامه خواستار اجرای برنامه مشترکی بین آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه ساز استان برای تعیین اولویت ها، نیازها و نحوه ساخت مدرسه شد.

کد خبر 4635408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =