دوری از اقتصاد دولتی باعث تحقق اقتصاد مقاومتی می شود

شیراز _ استاندار فارس گفت: مردمی کردن اقتصاد و دور شدن از اقتصاد دولتی باعث محقق شدن اقتصاد مقاومتی می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس عنایت الله رحیمی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، با تاکید بر اهمیت توجه و به کار گیری شاخص‌های اقتصاد مقاومتی تبین این شاخص‌ها در ۲۴ بند از سوی مقام معظم رهبری را در شرایط کنونی اقتصاد کشور راهگشا توصیف کرد و افزود: هر یک از این شاخص‌ها باید با دقت مورد توجه قرار گرفته و جایگاه کنونی ما در این موارد بررسی و استراتژی‌ها و برنامه‌های لازم برای رسیدن به این اهداف به درستی مشخص شود.

وی ادامه داد: با انجام این اقدامات می‌توانیم نقاط قوت و ضعف عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی استان تا به امروز را بررسی و با مشخص کردن نقاط قوت و ضعف برنامه‌های مشخصی برای رفع کاستی‌ها و تقویت توانمندی‌ها در دستور کار قرار دهیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اهمیت شاخص کاهش وابستگی به نفت تلاش‌های انجام شده در این زمینه را مهم و اثرگذار ارزیابی و عنوان کرد: با توجه به آنچه در سایر کشورهای جهان تجربه شده است شرایط سخت زمینه ساز پیشرفت است بنابراین تنگناهای اقتصادی ایجاد شده امروز کشور می‌تواند فرصتی مناسب برای کاهش وابستگی اقتصاد به نفت باشد.

رحیمی حمایت از تولید ملی را از دیگر شاخص‌های اقتصاد مقاومتی برشمرد و ایجاد اشتغال و بهبود شرایط معیشت مردم را به تقویت حمایت از تولیدات داخلی وابسته دانست.

استاندار فارس تاکید کرد: در صورتی که بتوانیم اقتصاد را به سمت مردمی کردن و دوری از تصدی گری دولت پیش ببریم تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی امکان پذیر خواهد بود.

وی اقدامات انجام شده در کارگروه‌ها و کمیته‌های ستاد اقتصاد مقاومتی استان را مناسب و مؤثر ارزیابی کرد و این اقدامات را نشان دهنده وجود برنامه در این زمینه دانست.

رحیمی در ادامه به راه اندازی سامانه سانپا (سامانه ارزیابی و نظارت بر پروژه‌های اقتصاد مقاومتی) و ابلاغ سامانه نیپا (سامانه یک پارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی) و اقدامات دانشگاه علوم پزشکی در قالب کمیته اجرایی بهره وری اشاره کرد و این موارد را از نمونه‌های اقدامات مؤثر در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان فارس برشمرد.

استاندار فارس با اشاره به آمار خوب استان در ایجاد فصت های شغلی جدید طی ماه‌های گذشته، یادآور شد: تلاش‌های انجام شده باید از سوی رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما به مردم اطلاع رسانی شود.

کد خبر 4635445

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =