شمال شهر قزوین با کمبود شدید فضای آموزشی روبروست

قزوین- مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: ۱۰ مدرسه در مناطق شمالی شهر قزوین، ۲۰ مدرسه در شهرک های اقماری و ۳۷ مدرسه در مسکن مهر استان باید ساخته شود تا جوابگوی نیازهای کنونی آموزشی باشد.

به کزارش خبرنگار مهر، خیرالله رحمانی عصر شنبه در جلسه مجمع خیرین مدرسه ساز استان قزوین که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: خیرین با درک مشکلات آموزشی کشور توانسته اند همراه خوبی برای دولت و مسئولان باشند و تداوم این همکاری ما را به تأمین نیازها دلگرم می‌کند.

وی بیان کرد: در استان ۳۶۰ خیر مدرسه ساز داریم که با اهدای زمین، تأمین تجهیزات کلاس‌ها، تهیه سیستم سرمایشی و گرمایشی، تکمیل مدارس نیمه تمام، احداث مدرسه و فضاهای آموزشی در تعلیم و تربیت فرزندان آینده سازی ما نقش آفرین هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: از میان خیرین تعداد ۱۵۰ نفر با اهدای زمین، ۷۰ نفر با تأمین سیستم سرمایشی و گرمایشی، تجهیزات مورد نیاز کلاس‌ها در این کار خیرخواهانه مشارکت دارند و حدود ۲ هزار نفر از فرهنگیان هم با اهدا بخشی از حقوق ماهانه خود در مدرسه سازی سهیم شده اند.

وی بیان کرد: تاکنون با کمک ماهانه فرهنگیان بیش از ۴۰۰ میلیون تومان جمع آوری شده که برای ساخت یک مدرسه به نام فرهنگیان اقدام خواهد شد.

تعهد ۲۲ میلیارد تومانی خیرین استان در سال جاری

رحمانی یادآورشد: بعد از انقلاب حدود ۸۲۰ پروژه آموزشی در استان قزوین اجرا شده که ۴۰۰ واحد توسط خیرین ساخته شده است.

وی گفت: در سال جاری خیرین استان ۲۲ میلیارد تومان تعهد کرده اند تا در ساخت فضای آموزشی مشارکت کنند که این حرکت ارزشمند کمک مؤثری به تعلیم و تربیت استان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اظهار داشت: در شهر قزوین کمبود مدرسه داریم و در برخی مناطق مانند سورتک، ملاصدرا، پونک با کمبود شدید مواجهیم که اگر خیرین مشارکت نکنند باید شاهد مدارس سه شیفته باشیم.

وی بیان کرد: در شهرک دانش یک مدرسه داریم که در کانکس است و در الوند، مهرگان و محمدیه کمبود مدرسه نگران کننده است و در شهر تاکستان در محدوده مسکن مهر مشکل داریم که ۲ پروژه در حال اجراست و در بویین زهرا نیز کمبود فضا آموزشی جدی است.

رحمانی بیان کرد: در شهر آبیک آقای سماعیان از خیرین تعداد ۷ مدرسه ساخته اند که پیشنهاد می‌شود میدانی به نام این خیر و سایر مدرسه سازان نامگذاری شود تا یاد این بزرگواران زنده بماند.

وی افزود: در قزوین خیر نیکوکار ابوطالب تقوی سه مدرسه ساخته است و از رسانه ملی در استان انتظار داریم در ادامه همکاری خوبی که داشته اند برای معرفی این افراد همت کنند.

رحمانی گفت: در مسکن مهر قزوین از سوی اداره راه و شهرسازی مقرر شده که ۱۰ مدرسه ساخته شود که ۵ مدرسه قطعی شده است و جا دارد از همکاری این اداره تقدیر و تشکر شود.

وی اظهار داشت: در شهر قزوین به دلیل کمبود زمین نتوانسته ایم نیاز خیرین را برای ساخت مدرسه تأمین کنیم به طوری که خیری به نام مصلی نژاد هر سال ۲۰ میلیارد تومان برای ساخت مدرسه در استان هزینه می‌کند و در بیدستان هم یک مدرسه ساخته اند که اگر زمین مورد نیاز تأمین شود خیرین زیادی وارد کار می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: از شهرداری انتظار کمک و حمایت داریم تا کارها شتاب گیرد.

رحمانی گفت: از سوی کمیسیاریای عالی پناهندگان دو مدرسه در استان ساخته شده و با اختصاص دو میلیارد تومان دیگر ساخت یک مدرسه آغاز شده است.

۶۷ مدرسه در قزوین و شهرک‌های اقماری نیازمندیم

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: حداقل ۱۰ مدرسه در مناطق شمالی شهر قزوین، ۲۰ مدرسه در شهرک‌های اقماری و ۳۷ مدرسه در مسکن مهر نیازمندیم تا بتوانیم جوابگوی نیازها در شرایط کنونی باشیم.

وی گفت: به طور متوسط برای هر مدرسه ۱۲ کلاسه بالغ بر ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیاز است که این کار مهم بدون مشارکت و کمک خیرین محقق نمی‌شود.

کد خبر 4635472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =