اولویتهای درمانی تامین اجتماعی در سال جاری/رتبه بندی مراکز درمانی

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی مهمترین برنامه‌های درمانی این سازمان را در سال جاری اعلام کرد و گفت: مراکز درمانی رتبه‌بندی می‌شوند.

مهدی درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه جمعیت تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی با رشد ۹.۴ درصدی نسبت به سال ۹۲ به ۴۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر رسیده است، گفت: افراد تحت پوشش سازمان نسبت به قبل ۵۲ درصد رشد داشته‌اند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ۸۲ مرکز درمانی بستری و ۲۹۲ مرکز درمانی سرپایی خدمات رایگان به بیمه شدگان در مراکز ملکی ارائه می‌کنند و در بخش درمان غیرمستقیم تأمین اجتماعی با ۴۷ هزار مرکز درمانی دولتی و غیردولتی قرارداد دارد که از طریق این مراکز خدمات تشخیصی، بهداشتی و درمانی به بیمه شدگان ارائه می‌شود.

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه بیش از ۴۶ هزار پزشک و نیروی متخصص در بخش درمان با سازمان همکاری می‌کنند، گفت: این افراد سالانه پاسخگوی ۴۴۴ میلیون مراجعه سرپایی و ۴.۸ میلیون مراجعه بستری هستند.

وی به برنامه‌های کوتاه مدت تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: به روز رسانی تبادل اطلاعات پزشکان با سازمان نظام پزشکی، رتبه بندی مراکز طرف قرارداد سرپایی، تدوین تعرفه گلوبال برای ۵۰ خدمت جدید با همکاری وزارت بهداشت، استقرار سراسری سامانه خسارت متفرقه متمرکز و استقرار نسخه الکترونیک، گسترش برنامه کنترل اصالت دارو، طراحی مدل برای تحویل داروهای گران قیمت از طریق مراکز ملی از جمله این برنامه هاست.

درخشان گفت:استخراج هزینه واقعی K جراحی، داخلی و بیهوشی، هزینه واقعی هتلینگ و ویزیت، ارتقا سیستم مکانیزه و روش‌های نظارت و بازرسی، همکاری در بازنگری کتاب ارزش‌های نسبی مراقبت سلامت، ارتقا سلامت سالمندان، ارتقا سلامت محیط کار، ساماندهی خانه‌های بهداشت کارگری در راستای سه جانبه گرایی، تدوین و توسعه پروتکل‌های تشخیصی و درمانی، ارتقا نظام نظارتی درمان مستقیم، یکپارچه کردن و تجمیع اطلاعات پرونده الکترونیک سلامت، اتصال شبکه اطلاعاتی درمان مستقیم و غیرمستقیم و … از جمله برنامه‌های میان مدت سازمان تأمین اجتماعی در سال جاری است.

وی به برنامه‌های بلندمدت سازمان نیز اشاره کرد و گفت: همکاری در استقرار نظام پزشک خانواده و نظام ارجاع و برون سپاری فرآیندهای دفاتر اسناد پزشکی از جمله برنامه‌های بلند مدت سازمان است که در سال جاری پیگیری و اجرا خواهد شد.

کد خبر 4635776

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =