تحریم ها فرصتی برای شرکت های دانش بنیان است/رشد منفی توسعه فارس

شیراز _ نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: تحریم ها بهترین فرصت برای رشد شرکت های دانش بنیان است که البته باید با افزایش ارتباطات و اتحاد به این مهم دست یابیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله لطف آلله دژکام ظهر یکشنبه در جلسه بررسی چالش های فعالیت نخبگان و موانع تولید دانش بنیان در استان فارس افزود: به طور حتم این جلسات ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: امروز در یک انقلابی که سیاسی تنها نبود بلکه اجتماعی و اقتصادی بود ادامه مسیر می دهیم به همین دلیل خیلی از مسائل باید در جامعه تغییر کند که در این جلسات یاد می گیریم.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: کار در حال شکل گرفتن است اما تحول اجتماعی زمانبر است و اگر درست برنامه ریزی شود کار هم سرعت خواهد گرفت.

آیت الله دژکام یادآور شد: به طور انفرادی همه در حال کار کردن هستند اما باید اتحاد و ارتباطات بیشتر شود تا بشود کارهای دقیق و کامل انجام داد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: همه مسئولین و نخبگان باید مباحث خود را مطرح کنند بنابر این فعالیت های دانش بنیان باید هماهنگ و همراه شود.

وی ادامه داد: اگر قرار است تغییراتی در کشور رخ دهد باید یک جایی از بیرون و برندها قطع امید کنیم تا تهدید تبدیل به فرصت شود.

آیت الله دژکام یادآور شد: زمانیکه از بیرون قطع امید کنیم به طور حتم کارخانجات از داخل و از شرکت های دانش بنیان خرید می کنند.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: این تحریم ها بهترین فرصت برای شرکت های دانش بنیان است که تولیدات آنها به داخل اتاق های عمل نیز برود.

وی افزود: اکو سیستم کارآفرینی به حمایت تمامی دستگاه ها نیازمند است زیرا به گواهی آمار طی ۳۰ سال گذشته استان فارس از لحاظ رشد و توسعه روند منفی دارد.

آیت الله دژکام تاکید کرد: در گام دوم انقلاب دوره گزارش دادن تمام شده است.

کد خبر 4635788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =