جشن کرامت آفتاب در کرمان برگزار می‌شود

کرمان - مدیرکل کمیته امداد کرمان گفت: جشن بهره‌برداری از ۵۲۰ نیروگاه خورشیدی تحت عنوان «جشن کرامت آفتاب» با حضور رئیس کمیته امداد کشور و معاون وزیر نیرو در گلزار بردسیر برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، یحیی صادقی پیش از ظهر یکشنبه در تشریح مراسم افتتاحیه ۵۲۰ طرح نیروگاه خورشیدی در گلزار بردسیر بیان داشت: یکی از محوری‌ترین کارها در کمیته امداد بحث توانمندسازی خانواده‌ها است که در مدل‌های متفاوت و شهرستان‌های مختلف بسته به شرایط آنجا برای ایجاد درآمد پایدار اجرا می‌شود.

وی با اشاره به بحث استفاده از نعمت خورشید افزود: کرمان در ذوزنقه خورشیدی در بهترین نقطه وجود دارد از دو سال قبل این طرح را آغاز کردیم و با همه فراز و نشیب‌ها ۲۰۰ نیروگاه را وارد مدار کردیم و ۵۲۰ نیروگاه در سال ۹۷ وارد مدار شد که به صورت تضمینی دولت ۲۰ سال برق را از مددجویان خریداری می‌کند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان کرمان گفت: از مسئولان انتظار داریم تا به کمک ما بیایند تا این طرح را توسعه دهیم و از خانواده‌های بیشتری بتوانیم حمایت کنیم.

صادقی بیان کرد: با نصب این پنل‌ها خانواده‌های مددجویان به طور میانگین ماهانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برق به دولت می‌فروشند که فرصت استثنایی به شمار می‌رود.

وی یادآور شد: این طرح به صورت دو منظوره اجرا شده برای کسانی که خانه نداشتند سازه‌ای ۵۰ متری برایشان ایجاد شده که بر روی پشت بام آن پنل خورشیدی نصب شده است با این کار نه تنها سرپناهی برای این افراد ایجاد کردیم بلکه باعث اشتغال و تأمین خانواده‌ها نیز شده‌ایم.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان کرمان بیان داشت: در سطح کشور استان کرمان بیشترین نیروگاه خورشیدی را دارد نیروگاه خورشیدی یک برنامه استثنایی است که تاکنون در کشور اجرا نشده و برند آن به نام کرمان است به همین منظور برای سال جاری نیز برنامه‌ریزی کردیم بین ۶۰۰ تا هزار نیروگاه جدید احداث کنیم.

وی به جشن کرامت آفتاب اشاره کرد و ابراز کرد: در حال حاضر ۷۲۰ مددجوی کمیته امداد در کرمان در حال فروش برق به دولت از طریق پنل‌های خورشیدی هستند که تا سه سال از آن‌ها حمایت خواهد شد.

صادقی افزود: ما معتقدیم خانه بدون درآمد پایداری ندارد لذا ما کار و خانه را با یکدیگر تلفیق کردیم و در راستای ایجاد اشتغال مددجویان به دنبال برنامه‌های بیشتری هستیم.

وی یادآور شد: جشن بهره‌برداری از ۵۲۰ نیروگاه خورشیدی پنجشنبه ۲۳ خرداد با حضور معاون وزیر نیرو و رئیس کمیته امداد امام خمینی در گلزار بردسیر برگزار می‌شود.

کد خبر 4635907

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =