بیش از ۲۲۰ پایان‌نامه در زمینه مسائل و آسیب‌های اجتماعی ثبت شد

مدیر کل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از ثبت بیش از ۲۲۰ پایان‌نامه در جشنواره ملی پایان‌نامه‌های دانشجویی در زمینه مسائل و آسیب‌های اجتماعی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ زهرا پارساپور با اشاره به جشنواره ملی پایان‌نامه‌های دانشجویی در زمینه مسائل و آسیب‌های اجتماعی افزود: این جشنواره با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه مازندران، سازمان امور اجتماعی کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دبیرخانه جشنواره فارابی و برخی انجمن‌های علمی مرتبط برگزار می‌شود.

دبیر جشنواره ملی پایان‌نامه‌های دانشجویی همچنین یاد آور شد: این جشنواره که با هدف جمع آوری و انتخاب آثار برگزیده دانشجویی در حوزه مسائل و آسیب‌های اجتماعی و با تاکید بر کاربردی و راهبردی بودن آنها برگزار شده است از بهمن ماه سال گذشته، ودر چهار محور الف) مسائل و آسیب‌های اجتماعی؛ ب) مسائل و آسیب‌های اجتماعی ازدواج و خانواده؛ ج) مسائل اجتماعی و فرهنگی نظام آموزش عالی کشور و د) ناهنجاری‌های فردی و اجتماعی مربوط در فضای مجازی؛ فراخوان آن اعلام شد که خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی دانشجویان و پژوهشگران این حوزه روبرو شد.

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در اضافه کرد: براساس تصمیم شورای سیاست گذاری این جشنواره مقرر شد مبتنی بر آثار منتخب این جشنواره و با کمک دانشجویان برگزیده، بسته‌های سیاستی در حوزه مسائل و آسیب‌های اجتماعی تهیه و به دستگاه‌های ذی ربط ارسال شود.

وی ادامه داد: این اقدام می‌تواند اولاً گامی مؤثر در جهت بهره برداری از رساله‌ها و پایان نامه‌های دانشجویان باشد؛ ثانیاً زمینه را جهت ارتباط هر چه بیشتر تحقیقات دانشگاهی با مسائل و مشکلات روز جامعه، که یکی از مطالبات و دغدغه‌های جدی مقام معظم رهبری در موضوع مسئولیت اجتماعی دانشگاه است، فراهم کند.

مدیر کل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: بیش از ۲۲۰ پایان‌نامه با موضوع مسائل و آسیب‌های اجتماعی در سامانه این جشنواره به ثبت رسیده‌است که از این تعداد پایان نامه، حدود ۳۰ درصد مربوط به رساله‌های دکتری است.

کد خبر 4635932

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =