بافت‌های تاریخی از سرمایه های جدی شهر تهران است

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در راستای حفاظت از بافت های تاریخی، شهرداری می تواند پروانه مرمت برای این بناها صادر کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد حق شناس در یکصد و چهل و ششمین جلسه شورای اسلامی شهرتهران و در واکنش به گزارش گلپایگانی معاون شهرسازی و معمتاری شهرداری تهران در خصوص عملکرد این معاونت گفت: بافت های تاریخی (به طور مثال حصار ناصری) به عنوان یکی از سرمایه های جدی شهر تهران است که از مدیران بافت ها و سایر مسئولان وابسته انتظار می رود در حفظ و نگهداری آنها به صورت جدی مراقبت به عمل آید و حتی اگر فضاهایی از آنها به جای مانده است مورد حمایت و حفاظت قرار بگیرد.

حق شناس افزود: انتظار می رود پروانه مرمت برای این ساختمان ها متفاوت دیده شود تا در حفظ این فضاهای تاریخی دچار مشکل نشویم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: نکته مهم دیگر، بحث هویت شهری تهران است. این بناها هویت شهر تهران محسوب می شوند که اکثراً درمنطقه ۱۲ شهرداری تهران قرار گرفته اند. باید مراقب بود که بساز و بفروش ها و بناهای جدید باعث تخریب این بناهای تاریخی نشوند.

وی همچنین پیشنهاد کرد: با تبدیل شدن بناهای تاریخی به گالری ها و کافه ها، از تخریب آنها ممانعت شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران افزود: دیده شده است که نهادهای پرقدرت بعضاً حتی بدون کسب پروانه به تخریب این بناها اقدام می کنند که از معاونت شهرسازی انتظار می رود از این تخلفات جلوگیری به عمل آید.

کد خبر 4636125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =