شهرداری های استان تهران مکلف به احداث مراکز بازپروری هستند

تهران- استاندار تهران گفت: شهرداری های استان تهران مکلف به احداث مراکز بازپروری هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی ظهر یکشنبه در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران طی سخنانی اظهار داشت: شهرداری ها طبق قانون مکلف به احداث و راه اندازی مراکز ترک اعتیاد و بازپروری هستند.

محسنی بندپی با بیان اینکه ۱۸ درصد بودجه شهرداری ها مربوط به کارهای فرهنگی و اجتماعی است افزود: وظیفه قانونی و ذاتی شهرداری ها است که به مقوله اعتیاد ورود پیدا کنند و وظیفه ما به عنوان سیاستگذار در حوزه مبارزه با مواد مخدر بسیار سنگین است لذا در این زمینه در سال جدید باید با نگاهی جدید و در عین حال علمی در این مبارزه با مواد مخدر ورود کرده ایم.

وی اقدامات پیشگیرانه را رکن اصلی اساسی و اولویت اصلی مبارزه با مواد مخدر در استان تهران عنوان داشت و گفت: در این راستا کاهش اعتیاد نیازمند اقدامات همه جانبه همه دستگاه ها می باشد.

استاندار تهران با اشاره به اینکه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اقدامات مناسبی را جهت کاهش میزان اعتیاد و مواد مخدر انجام داده است اظهار داشت: کاهش اعتیاد نیازمند اقدامات همه جانبه همه دستگاه ها است و البته شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یکی از شوراهای برتر کشور در سال ۹۷ بوده است چرا که این شورا در سال ۹۷ اقدامات خوبی صورت داده و شورای استان تهران این شورا را جز شوراهای استان های برتر معرفی کرده است.

محسنی بندپی در خصوص تغییرات مربوط به سبک زندگی در استان تهران نیز بیان داشت: سبک زندگی در استان تهران را باید همواره مورد رصد و پایش قرار دهیم و بر اساس آن برنامه ریزی کنیم.

کد خبر 4636187

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =