مرکز تحقیقات علوم اعصاب در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاسیس می شود

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در راستای ماموریت دانشگاه برای توسعه و تعالی علوم اعصاب، مجوز تاسیس مرکز تحقیقات علوم اعصاب از وزارت بهداشت کسب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر محمد اعتضاد رضوی، در حاشیه نشست خبری سومین همایش بین المللی التهاب سیستم عصبی و فستیوال دانشجویی علوم اعصاب گفت: در راستای مأموریت‌های ابلاغی به منطقه ۹ آمایشی و به منظور توسعه و تعالی علوم اعصاب، مجوز تأسیس مرکز تحقیقات علوم اعصاب از وزارت بهداشت کسب شد.

وی گفت: توسعه و تعالی علوم اعصاب یکی از مأموریت‌های ویژه ای است که به منطقه ۹ آمایشی سپرده شده است و در این راستا اقدامات گسترده‌ای در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اجرا در آمده است.

وی با بیان اینکه مأموریت‌های خاصی برای دانشگاه‌ها در نظر گرفته شد که برای انجام مأموریت‌های محول شده و مرجعیت علمی آن، باید کیفیت آموزش ارتقا می‌یافت، خاطرنشان کرد: از همین رو کارگروه توسعه وتعالی علوم اعصاب از آذر ماه ۹۴ با شرکت تمام دانشکده‌های منطقه تشکیل شد و بیماری‌های مختلفی که با علوم اعصاب در ارتباط است در این کارگروه از لحاظ پیشگیری و درمان بررسی شد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه گسترش زیر ساخت‌های لازم جهت تربیت نیروی انسانی، شناسایی و جلب همکاری سایر دانشکده‌های کشور و تأسیس دپارتمان علوم اعصاب در سال ۹۵ از جمله اقداماتی بود که در راستای مرجعیت علمی گروه علوم اعصاب دانشگاه انجام شد، اظهار داشت: علاوه بر این بخش کلینیکال علوم اعصاب در بیمارستان امام رضا (ع) نیز سال گذشته افتتاح شد تا مباحث بالینی بیمار یهای علوم اعصاب نیز بررسی شود.

اعتضاد رضوی پیگیری رجیستری بیماری‌های علوم اعصاب در سطح منطقه و کسب مجوز مرکز تحقیقات علوم اعصاب و جلب همکاری دانشجویان با دپارتمان علوم اعصاب نیز از دیگر فعالیت‌ها در راستای مرجعیت علمی این رشته برشمرد.

وی گفت: در حال حاضر ۲۵ دانشجو با دپارتمان علوم اعصاب همکاری می‌کنند و تلاش داریم تا دانشجویان دکتری تخصصی علوم اعصاب با گرایش بالینی را جذب کنیم، علاوه براین کارآزمایی بالینی با همکاری متخصصان علوم اعصاب، روان پزشکی نیز در حال بررسی است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به برگزاری سومین همایش بین المللی التهاب سیستم عصبی و فستیوال دانشجویی علوم اعصاب از ۲۱ تا ۲۳ خرداد به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در این کنگره صاحبنظران و نخبگانی از کشورهای مختلف و ایران تلاش می‌کنند اخرین یافته‌های علمی حوزه علوم اعصاب را به بحث و تبادل نظر برسانند.

کد خبر 4636230

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =