زمینه توسعه صادرات محصولات صنایع دستی استان بوشهر فراهم شود

بوشهر - استاندار بوشهر خواستار استفاده از ظرفیت‌های صنایع دستی برای توسعه اشتغال در استان شد و گفت: شرایط برای توسعه صادرات محصولات صنایع دستی استان بوشهر فراهم شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند ظهر یکشنبه در نشست صنعت‌گران صنایع دستی استان بوشهر اظهار داشت: ظرفیت‌های بسیار مهمی در حوزه صنایع دستی استان بوشهر وجود دارد که می‌تواند زمینه‌ساز رونق تولید و افزایش درآمد و توسعه اشتغال باشد.

وی خواستار تلاش ویژه برای فروش محصولات صنایع دستی استان بوشهر شد و اضافه کرد: راه‌اندازی پایگاه ثابتی به عنوان گالری فروش صنایع دستی استان بوشهر در تهران می‌تواند اقدام مناسبی باشد.

استاندار بوشهر معرفی و فروش هرچه بیشتر محصولات صنایع دستی استان را ضروری دانست و بیان کرد: با همکاری اتاق بازرگانی بندر بوشهر برای برنامه ریزی منظم و مدون، آموزش و توسعه صادرات محصولات صنایع دستی اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه باید در سال رونق تولید داخلی زمینه برای بهبود شرایط فروش محصولات تولیدی استان فراهم شود افزود: صنایع دستی به توسعه اشتغال و رونق زندگی مردم با کمترین هزینه‌ها کمک می‌کند.

گراوند خواستار توسعه مشاغل مرتبط با صنایع دستی برای زنان سرپرست خانوار در استان شد و خاطرنشان کرد: در استان بوشهر ۳۹ هزار زن سرپرست خانوار وجود دارد که باید در راستای توانمندسازی آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه صنایع دستی به عنوان یکی از راه‌های تاب آوری در جامعه به شمار می‌رود افزود: بازگشایی دروازه صادرات محصولات صنایع دستی یکی از مهمترین خواسته‌ها و دغدغه‌های فعالان این حوزه است.

استاندار بوشهر به اهمیت صنایع دستی در ایجاد و رونق اشتغال اشاره کرد و گفت: سال گذشته در استان بوشهر بیش از ۲۰۰ فرصت شغلی با سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد ریال ایجاد شد.

وی خواستار معرفی محصولات صنایع دستی استان بوشهر با ارائه در نمایشگاه‌های صنایع دستی در ایران و خارج از کشور شد و اظهار داشت: انجمن صنعتگران استان بوشهر تشکیل شود.

کد خبر 4636387

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =