نظام ارجاع داخلی باعث افزایش کیفیت خدمات درمانی به بیماران می‌شود

سمنان- مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان بابیان اینکه نظام ارجاع داخلی باعث افزایش کیفیت خدمات درمانی به بیماران می‌شود، گفت: این اقدام گام مؤثری در راستای توزیع عادلانه خدمات درمانی است.

سید مجتبی اکرم در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه نظام ارجاع داخلی باعث افزایش کیفیت خدمات درمانی به بیماران می‌شود، ابراز داشت: این مهم برای استان سمنان نیز در دستور کار قرار دارد زیرا معتقدیم ارتقای رضایت مردم می‌بایست در اولویت قرار گیرد و بر این اساس برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد.

وی بابیان اینکه نظام ارجاع داخلی، توزیع عادلانه خدمات درمانی را نیز به دنبال دارد، افزود: اجرای این طرح در مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی برنامه‌ریزی‌شده است که می‌تواند به ساماندهی صحیح دسترسی بیمه‌شدگان به خدمات تخصصی نیز کمک کند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان بابیان اینکه طرح نظام ارجاع داخلی میزان رضایتمندی بیمه‌شدگان را نیز افزایش می‌دهد، ابراز داشت: یکی از مشکلات موجود مراجعه‌های غیرضروری به پزشک متخصص و نارضایتی مردم برای دریافت نوبت است که در این طرح ضمن حل مشکلات موجود هزینه‌های بیماران از مراجعه به پزشک متخصص نیز کاهش خواهد یافت.

اکرم بابیان اینکه مراجعه‌های غیرضروری به پزشک متخصص نیازمند فرهنگ‌سازی مناسب است، در ادامه تصریح کرد: از سوی دیگر در این طرح نوبت‌گیری برای ویزیت متخصص توسط خود سیستم و با تشخیص پزشک عمومی در مرکز انجام‌شده و نیازی به نوبت‌گیری توسط بیمه‌شدگان نیست.

وی افزود: با استمرار طرح نظام ارجاع و تشکیل پرونده الکترونیکی بیماران در مراکز ملکی، گام مهمی در شناسایی و کنترل بیماری‌های مزمن مانند فشارخون و دیابت برداشته می‌شود.

کد خبر 4636391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =