تصويب برنامه چهارم و بودجه 83 دو برنامه مهم مجلس ششم است

خواست مقام معظم رهبري و مسوولين نظام تصويب برنامه چهارم و بودجه سال آينده كل كشور در مجلس ششم است.

به گزارش خبرنگار اقتصادي مهر، رييس مجلس شوراي اسلامي در مراسم نخستين سالگرد كنگره سراسري خانه كشاورزبا بيان اين مطلب حيات جامعه را وابسته به كشاورزي دانست و افزود: ما تاكنون نتوانسته ايم از اين بخش آنگونه كه بايد استفاده كنيم .
مهدي كروبي رونق بخش كشاورزي را يكي از راهكارهاي اساسي براي رفع مشكلات اشتغال در كشور ذكر كرد و افزود : با توجه به نوسانات قيمت نفت به عنوان يك ماده با ارزش بهتر است به جاي وابستگي اشتغال كشور به اين ماده  براي داشتن اشتغالي دائم و با ثبات به كشاورزي تكيه كرد.
وي، قانون تشكيل نظام مهندسي كشاورزي، ادغام دو وزارتخانه كشاورزي و جهاد سازندگي و تشكيل جهاد كشاورزي ، خصوصي سازي تحقيقات كشاورزي وافزايش اعتبارات اين بخش را مهمترين كارهاي اجرايي مجلس ششم بيان كرد و افزود: قانون مقابله با خشكسالي ، قانون سرمايه گذاري خصوصي در بخش آب ، تجهيز شبكه هاي آبرساني و طرح جلوگيري از خرد شدن اراضي  كشاورزي  نيز از برنامه ها مطرح شده  در اين دوره  مجلس است .
رئيس مجلس شوراي اسلامي افزود: از 33 ميليون هكتار زمين قابل كشت حدود 5/18 ميليون هكتار زمين قابل كشت در كشور وجود دارد كه  از آنها نيز به درستي استفاده نمي شود.
وي افزايش كيفيت محصولات كشاورزي ، سرمايه گذاري در اين بخش و رساندن محصولات كشاورزي با قيمت ارزان به دست مصرف كننده  و بيمه محصولات كشاورزي را از مسائل مهم دانست و گفت: سرمايه گذاران در اين بخش نبايد تنها به فكر منافع شخصي خود باشند بلكه بايد منافع درازمدت و ملي كشور و در نتيجه استقلال كشور را در نظر بگيرند.
کد خبر 46364

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha