توجه به ظرفیت های هنر در راستای اشتغال و پویایی اقتصادی ضروری است

اراک- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: توجه به ظرفیت های عرصه هنر و هنرمندان در راستای ایجاد اشتغال و پویایی اقتصادی کشور ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز اکرمی پیش از ظهر دوشنبه در مراسم بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی در اراک اظهار داشت: امیدواریم این نکوداشت‌ها نتایج علمی و عملی برای جامعه هدف هنر استان مرکزی و سرزمینمان به همراه داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ادامه داد: صنایع دستی هنری است که ارزش خود را در جامعه ما و جوامع بشری نشان می‌دهد و ماندگار است. باید به ظرفیت این حوزه توجه بیشتری شود و تلاش کنیم هنرهای دستی کشور به مرور زمان فراموش نشود.

وی افزود: بخشی از کارهای دستی اکنون وجود ندارند و این ظلم در حق مردم این سرزمین است و باید تلاش کنیم هنر دستی هنرمندان با انتقال به نسل‌های آینده جاوید و ماندگار باشد و اینگونه می‌توان هنر آنها را ابدی کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اظهار کرد: یکی از کارکردهای سالروز صنایع دستی جاودانه سازی هنرهای دستی هنرمندان است. یکی از راه‌های ماندگاری هنرهای دستی در هر جامعه‌ای توجه به اقتصاد هنرهای دستی است و در صورت عدم توجه به اقتصاد این هنرها منسوخ می‌شود.

وی تصریح کرد: به طور قطع نسخه شفابخش امروز جامعه ما توجه به ظرفیت اقتصادی هنر دست هنرمندان است و باید تلاش کنیم جنبه اقتصادی این هنر توسط دست اندر کاران این حوزه عملیاتی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بیان کرد: خداوند به هنرمندان استعدادی عطا کرده است و زکات این هنر را نباید فراموش کنند، یکی از کارهای هنرمندان در این حوزه کشف استعدادهای هنری نسل حاضر و ارائه آموزش‌های لازم برای آنها است. باید تلاش کنیم هنر هنرمندان در جامعه بازتولید شود و در جامعه گسترش پیدا کند.

کد خبر 4637361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =