تصمیمات جدیدبرای تامین کاغذروزنامه هامشکل نشریات استانی راحل نکرد

اراک- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: تصمیمات جدید اخذ شده برای تامین کاغذ روزنامه ها، مشکل نشریات استانی را حل نکرده و این دغدغه برای نشریات محلی همچنان پابرجا است.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس دانشی روز دوشنبه در نشست رسانه ها با استاندار مرکزی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد وضعیت کاغذ نشریات اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به مشکلات تامین کاغذ مورد نیاز که بر اثر تحریم ها اتفاق افتاده اولویت‌بندی را تعیین و تعریف کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی افزود: در اولویت بندی کالاهای اساسی، تامین کاغذ مورد نیاز روزنامه های سراسری در اولویت قرار دارد و سپس نشریات منطقه ای و در مرحله سوم تامین کاغذ نشریات استانی مدنظر است.

وی تصریح کرد: با این اولویت بندی که نشریات استانی در مرحله سوم اهمیت قرار دارند، نشریات استانی همچنان با مشکل تامین کاغذ روبرو هستند و با این شرایط تامین کاغذ در استان قابل تحقق و انجام نیست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی بیان داشت: با شرایط موجود همچنان که در سایر حوزه های کالاهای اساسی و خدماتی اولویت بندی شده در حوزه مطبوعات کشوری هم این اولویت بندی لحاظ شده است.

دانشی خاطرنشان کرد: بعد از بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه کتاب و دستورات لازم و تاکید بر پیگیری دو وزارتخانه، جلساتی بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صمت برگزار شد و این نشست ها ادامه دارد و ما هم همانند اهل مطبوعات منتظر نتایج آن هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی اظهار داشت: همچنین به دنبال این هستیم که ۱۷ مرداد مراسم روز خبرنگار را به نحوه شایسته و آن طور که در شأن این قشر زحمتکش باشد در استان بهتر از سال‌های گذشته برگزار کنیم.

کد خبر 4637662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =