سردبير القدس العربي تصريح كرد حكام و زمامداران سازشكار عرب بايد از پرتاب لنگه كفش از سوي فلسطيني ها به احمد ماهر عبرت بگيرند.

به گزارش خبرگزاري مهر،عبد الباري عطوان سردبير روزنامه القدس العربي چاپ لندن حمله فلسطيني هاي خشمگين به احمد ماهر وزير امور خارجه مصر هنگام ديدار روز گذشته وي از مسجد الاقصي را درس عبرتي براي همه رهبران عرب و نماينده هاي آنها دانست  كه نسبت به ملت عرب و خواسته ها و احساسات آنها بي اعتنايي مي كنند.
اين حادثه هشداري به همه سران عرب بود كه تنها به خواسته هاي هيات حاكمه آمريكا درعادي سازي روابط با رژيم اسراييل گوش مي دهند و درخدمت منافع  تل آويو و سرپوش گذاشتن بر سياست هاي تروريستي اين رژيم گام بر مي دارند.
عطوان درسرمقاله امروز روزنامه القدس العربي  تحت عنوان " كفش هاي  هشدار دهنده  زود هنگام " نوشت : آقاي احمد ماهر به ملت مصر و نيروهاي پوياي ملي اين كشور اهانت كرد زيرا بر خلاف خواسته ملت فلسطين و در بي اعتنايي به آنها به تل آويو رفت تا با آريل شارون كه دستانش به خون مبارزان فلسطيني و نظاميان شجاع مصري آغشته است ، ديدار كند.
كفش هاي نمازگزاران فلسطيني بيانگر خشم و عصبانيت آنها از برادرانشان در مصر است كما اينكه نمادي از خشم  تمام ملت هاي عرب از  رژيم هاي ديكتاتور فاسد سركوبگرشان است .
به نوشته سردبير اين روزنامه ، ماهر به ديدارشارون رفت بدون اينكه اين نكته را در نظر بگيرد كه وي نماينده ملت بزرگ مصر است او به گونه اي تشريفاتي به ديدار عرفات رفت تا باعث خشم جرج بوش نشده و  به تصميم شارون در انزواي عرفات و اعدام سياسي وي لطمه نزند.
وي نوشت : اميدواريم كه مسوولان فلسطيني و در راس آنها احمد قريع نخست وزير تشكيلات خودگردان از اين حادثه درس عبرت بگيرند و از ديدار با شارون امتناع كرده و باعث نجات وي از بحران هاي كنوني اش نشوند و او را از جنايات بي شمار درحق ملت فلسطين تبرئه نكرده  و شارون  را به عنوان مرد صلح به جهانيان نشان ندهند.
به نوشته سردبير روزنامه القدس العربي ، امت هاي عرب ديگر از حاكمانشان نمي ترسند وآنها از عقده وحشت رهائي پيدا كرده اند و اكنون خشم و انزجار خود را از تسليم و سازشكاري حكام و رهبران خود ابراز مي كنند .
لنگه كفش هايي كه به سوي ماهر پرت شد ، تنها به سر ماهر نخورد بلكه بر سر تمام رهبران عربي كه در پيدا و پنهان به دنبال عادي سازي روابط با اسراييل هستند، فرود آمد، درحالي كه خون ملت فلسطين روزانه درراه حفظ كرامت و ارزش اعراب مانند رود نيل ريخته مي شود. عطوان در پايان نوشت : ما تشكر مي كنيم ازاين كفش ها و صاحبان آن .

کد خبر 46378

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha