رتبه برتر آموزش و پرورش استان بوشهر در حوزه سلامت و تن‌درستی

بوشهر - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر از کسب رتبه برتر آموزش و پرورش استان بوشهر در حوزه سلامت و تن درستی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود قاسمی ظهر سه‌شنبه در آئین تجلیل از برگزیدگان مرحله استانی چهاردمین دوره روش‌های برتر تدریس درس تربیت بدنی و سی امین دوره رقابت‌های علمی تخصصی معلمان تربیت بدنی و آموزگاران پایه استان بوشهر اظهار داشت: صاحب نظران عرصه تعلیم و تربیت بر این عقیده اند که روش‌های سنتی و منسوخ باید جای خود را به روش‌های نوین دهند و بر همین مبنا آموزش و پرورش در حوزه‌های مختلف آموزشی و تربیتی در حال پوست اندازی است.

قاسمی با بیان اینکه معلمان به تعدد و تکثر طرح‌های ابلاغی ستاد نقد دارند اضافه کرد: در حوزه‌های مختلف آموزش و پرورش سعی بر این بوده است که طرحی افزوده نشود و فقط طرح‌های جدید و کاربردی جایگزین طرح‌های قبلی شود.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های جدید جای نقد و بررسی دارند و طرح جدیدی نیست که بی عیب باشد یادآور شد: برای رشد و تعالی آموزش و پرورش باید طرح‌های جدید به مدارس ابلاغ شود و پس از چکش کاری و ارزیابی طرح مورد نظر به یک برنامه مدون تبدیل شود.

توسعه طرح‌های تربیت بدنی و سلامت

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: در حوزه تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش اقدامات بسیار مؤثری در راستای نشاط افزایی صورت گرفته است و طرح‌هایی همچون حیاط پویا، المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای، نرمش صبحگاهی و مسابقات ورزشی دانش آموزی بین شهرستانی از طرح‌های موفق این حوزه بوده است.

قاسمی به کسب رتبه برتر آموزش و پرورش استان بوشهر در حوزه سلامت و تن درستی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این موفقیت حاصل همت و تلاش مضاعف معلمان و کارشناسان این حوزه بوده است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش ۴۰ سال است که نسبت به هدف اصلی خود غافل است تصریح کرد: هدف دستگا تعلیم و تربیت فقط آموزش صرف دانش آموزان نیست بلکه فرزندان برومند این انقلاب باید برای زندگی کردن آماده شوند هدفی که ۴۰ سال است از آن غافل هستیم و باید با چالش‌های آن روبرو شویم.

توسعه فعالیت‌های تابستانه

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر خاطرنشان کرد: دولت و مردم مطالبات زیادی از آموزش و پرورش دارند که با توجه به داشته‌های این دستگاه متناسب با ظرفیت آن نیست و که برای مثال به فعالیت‌های اوقات فراغت تابستانه بدون هیچ منابع مالی می‌توان اشاره کرد که آموزش و پرورش ناچار به اجرای اکثر فعالیت‌ها در کانون‌های تابستانه است.

قاسمی با اشاره به اینکه مرحله استانی چهاردمین دوره روش‌های برتر تدریس درس تربیت بدنی بین همکاران دوره ابتدایی و متوسطه برگزار شد یادآور شد: در پایان این مسابقات در دوره تحصیلی ابتدایی، شهرستان دشتستان مقام اول، شهرستان دشتی مقام دوم و شهرستان عسلویه مقام سوم و در دوره تحصیلی متوسطه، شهرستان بوشهر مقام اول، شهرستان دشتستان مقام دوم و منطقه سعدآباد مقام سوم را کسب کردند.

وی در پایان افزود: سی‌امین دوره رقابت‌های علمی تخصصی معلمان تربیت بدنی و آموزگاران پایه استان در دو گروه خواهران و برادران برگزار شد که در رقابت‌های برادران به ترتیب دشتستان، دشتی و بوشهر مقام تا سوم را کسب کردند و در رقاابت های خواهران نیز دشتستان، عسلویه و گناوه به ترتیب به مقام اول تا سوم دست یافتند.

برگزیدگان مرحله استانی چهاردمین دوره روش‌های برتر تدریس درس تربیت بدنی و سی امین دوره رقابت‌های علمی تخصصی معلمان تربیت بدنی و آموزگاران پایه استان تجلیل شدند.

در پایان این نشست از برگزیدگان مرحله استانی چهاردمین دوره روش‌های برتر تدریس درس تربیت بدنی و سی امین دوره رقابت‌های علمی تخصصی معلمان تربیت بدنی و آموزگاران پایه استان تجلیل شد.

کد خبر 4638019

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =