استفاده از تمامی ظرفیت های تبلیغی برای رونق تولید ضروری است

سنندج – عضو هیات علمی دانشگاه کردستان خواستار بهره برداری از تمامی ظرفیت های تبلیغی در راستای رونق تولید در سطح استان شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، جلسه بانوان فرهیخته کردستان و کارگروه رونق تولید با محوریت نقش بانوان در تحقق شعار سال به همت امور بانوان تبلیغات اسلامی کردستان در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد.

حامد قادرزاده اظهار کرد: هر آنچه که در جامعه ما ایجاد فایده کند تولید است و همه ما باید برای رونق تولید تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه در جامعه توسعه یافته ۷۵ درصد تولید خدمت و تنها ۲۵ درصد کالای فیزیکی است، افزود: متأسفانه در کشور ما این‌طور نیست و بیشتر کالای فیزیکی به عنوان تولید نام برده می‌شود.

وی با بیان اینکه زنان نقش تأثیرگذاری در افزایش رونق تولید و کمک به توسعه اقتصادی دارند، بیان کرد: زنان نه تنها بنیاد اقتصاد جامعه بلکه بنیان توسعه نیز به شمار می‌روند و این اهمیت و جایگاه بانوان جامعه ما را می‌رساند.

استاد دانشگاه کردستان اعلام کرد: امروز زنان ما تولید کننده ثروت هستند و تربیت و آموزش درست فرزندان خود یک تولید ثروت به شمار می‌رود و نیاز است که نگرش‌ها نسبت به تولید ثروت تغییر یابد.

قادرزاده یادآور شد: زنان اساسی‌ترین فاکتور پایداری نظام اقتصادی هستند که باید درست هدایت شوند چرا که مادر می‌تواند به فرزندانش باور و به همسر خود هدایت دهد و این روند اگر درست انجام گیرد به توسعه و موفقیت می‌رسد.

وی عنوان کرد: استفاده از محیط مساجد نیز برای آموزش اثرگذار است و روحانیون و خادمان مساجد باید در این راه همراهی داشته باشند.

وی با بیان اینکه اقتصاد ما در کردستان با ایجاد نگرش صحیح مسؤولان نسبت به جایگاه زن رونق پیدا می‌کند، گفت: آنچه که نیاز امروز جامعه ماست افزایش دانش ملی و بین‌المللی است و با آگاهی و علم می‌توان پیشرفت کرد و به توسعه دست یافت.

استاد دانشگاه کردستان عنوان کرد: باید در رونق تاولید بحث آموزش صحیح را مورد توجه قرار دهیم چراکه ما نمی‌توانیم با زندگی سنتی اشتغالی ایجاد و یا رونقی را در تولیدات شاهد باشیم.

قادرزاده تبلیغ مفاهیم و معرفی مفاهیم درست را رسالت تبلیغات اسلامی دانست و گفت: این نهاد باید در راستای تبلیغ مفاهیم درست در جامعه تلاش کند.

مسئول مرکز مطالعات راهبردی استان کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: بانوان نقش ارزنده‌ای در رونق تولید دارند و می‌توانند ایده، طرح، پیشنهادات و نظرات خود را برای تحقق شعار سال اعلام دارند.

رضا کرمی یادآور شد: باید با نگاه برش بومی و هدفمند طرح و برنامه و نظر ارائه شود و با ارائه پیشنهادهای علمی زمینه رونق تولید و تحقق شعار سال فراهم آید.

مسئول امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این نشست گزارشی از چگونگی تشکیل جمعیت بانوان فرهیخته در استان ارائه داد و گفت: این جمعیت پیرو تأکیدات مقام معظم رهبری از سال ۱۳۸۶ در سطح استان با ۵۰ نفر عضو تشکیل شد و اکنون ۲۰۰ نفر عضو دارد.

سعیده لشکری آسیب‌شناسی در حوزه فرهنگی و سیاستگذاری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی را از رسالت جمعیت بانوان فرهیخته برشمرد و افزود: بانوان نقش مؤثری در تحقق شعار سال دارند و امسال سعی بر این است روی محوریت نقش بانوان بر تحقق شعار سال کار شود.

در ادامه جلسه اعضای جمعیت بانوان فرهیخته استان نیز نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص نقش بانوان در رونق تولید اعلام کردند.

کد خبر 4638604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =