علت ضرورت ساماندهی پسماند در استان تهران تمرکز صنایع است

تهران- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: علت ضرورت ساماندهی پسماند در استان تهران تمرکز صنایع است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی زاده صبح چهارشنبه در نخستین جلسه کارگروه پسماند صنعتی طی سخنانی اظهار داشت: به دلیل اینکه صنایع زیادی در استان تهران مستقر هستند لزوم مدیریت پسماند صنعتی در این استان بیشتر حس می‌شود.

تقی زاده یکی از مطالبات صاحبان صنایع در استان تهران را سایت مدیریت پسماندهای صنعتی عنوان داشت و افزود: امسال که در سال رونق تولید قرار داریم توجه به این مهم ضرورت پیدا می‌کند.
وی در ادامه گفت: اساساً مبحث مدیریت پسماند شامل فرایندی علمی از جمع آوری تا حمل را شامل می‌شود و هرگونه احداث سایت مدیریت پسماند صنعتی در استان تهران باید مبتنی بر علم روزامد در این حوزه باشد.

تقی زاده بیان داشت: موضوع احداث سایت مدیریت پسماندهای صنعتی در استان تهران زمانی بیشتر برجسته می‌شود که معضلات زیست محیطی استان را درک کرده و با این رویکرد حرکت کنیم چرا که در حوزه پسماند در استان تهران نسبت به تکالیف قانونی و برنامه‌های بالادستی عقب هستیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران اظهار داشت: فراوانی و تمرکز صنایع در استان تهران و همچنین چالش‌های زیست محیطی که مدیریت پسماند یکی از همین چالش هاست توجه به ساماندهی مدیریت پسماند را در استان بیش از پیش ضروری می‌کند لذا باید در ظرف زمانی مشخص احداث سایت مدیریت پسماند صنعتی در استان تهران آغاز شود.
 

کد خبر 4638689

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =