تغییر ساعت کاری ادارات قم در روزهای گرم سال

قم - استاندار قم با بیان اینکه تغییر ساعت کاری ادارات برای صرفه جویی انرژی در روزهای گرم سال در دستور کار است، گفت: به زودی بخشنامه مرتبط با این بحث به ادارات قم ابلاغ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از استانداری قم، بهرام سرمست در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم طی سخنانی با بیان اینکه احداث نیروگاه‌های خورشیدی و حرکت به سمت انرژی‌های پاک جزو سیاست‌های دولت است، گفت: در راستای دنباله روی از این سیاست در استان قم، مکان یابی این نیروگاه‌ها و جذب سرمایه‌گذار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به چشم انداز تولید برق استان، افزود: تحقق هدف گذاری از اهمیت ویژه برخوردار است و بایستی ظرفیت تولید بر اساس زمانبندی مشخص تدوین شود.

استاندار قم در ادامه با بیان اینکه تغییر ساعت کاری ادارات برای صرفه جویی انرژی در روزهای گرم سال در دستور کار است گفت: به زودی بخشنامه مرتبط با این بحث به ادارات استان ابلاغ خواهد شد.

وی گفت: در کنار ابلاغ تغییر ساعت کاری ادارات دولتی، باید آموزش مردم برای مدیریت مصرف برق در فصل گرما نیز در دستور کار قرار بگیرد.

مدیران باید خلاقانه به پیشواز سرمایه‌گذاران بروند

سرمست در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه گذاری در استان قم گفت: این همایش در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و شعار سال می تواند نقشی تاثیرگذار ایفا کند.

وی جذب سرمایه گذاری در شرایط حاضر کشور را ضروری دانست و بیان کرد: مدیران باید خلاقانه به پیشواز سرمایه گذاران بروند و در جذب آنها طبع بلندنظرانه داشته باشند.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود ضمن مطلوب ارزیابی نمودن فعالیت های اداره کل صمت در استان قم گفت: بایستی از ظرفیت اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و تشکل‌های صنفی و بازرگانی و نیز تشکل‌های فعال سایر استانها در راستای توسعه اقتصادی استان قم استفاده شود.

وی همچنین معیار ارزیابی دستگاه‌های اقتصادی استان قم را عملیاتی شدن برنامه‌ها دانست و گفت: باید در کنار وظایف ذاتی دستگاه‌های دولتی، برنامه‌های آنها در رابطه با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با مشخص شدن دستگاه‌های همکار، تدوین شود.

سرمست نظارت بر فعالیت‌های دستگاه‌های دولتی توسط معاونین و مدیران استانداری را ضروری دانست و با تأکید بر دریافت گزارش فصلی از دستگاه‌های عضو ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: به صورت سرزده از تعدادی از پروژه‌های مصوب در این ستاد نیز بازدید خواهیم کرد.

در این جلسه تعدادی از طرح‌های مرتبط با اقتصاد مقاومتی مطرح و مورد تصویب قرار گرفتند.

کد خبر 4639280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =