مباحث مربوط به شورایاری ها به دور از هیاهوهای سیاسی بررسی شود

رئیس ستاد هماهنگی شورایاری ها در شورای چهارم گفت: مباحث مربوط به نهاد شورایاری در فضای علمی، دانشگاهی و رسانه ای، به دور از هیاهوی رایج سیاسی بررسی شود.

مرتضی طلایی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این پرسش که امروز در جلسه بررسی وضعیت شورایاری ها بر اساس اعلام قبلی شرکت نکردید اگر در این جلسه حضور داشتید چه می گفتید توضیح داد:
تشکیلات شورایاری یکی از پایه های اساسی و مهم مشارکت شهروندان در مدیریت شهری است که من، افتخار خدمت در این بخش را در کنار منتخبان مردم داشته ام.

طلایی ادامه داد: تقویت و گسترش حضور این نهاد مردمی، جز با تغییر نگرش مدیران در واگذاری امور شهر به مردم ممکن نبوده و بزرگ ترین آفت این نهاد را نیز طمع سیاست ورزان و استفاده سیاسی از شورایاری و شورایاران می دانم. به شخصه مایل بودم در هر نشستی با این هدف شرکت نموده و نقطه نظرات خود و بسیاری از همکاران شورایاریم را به بوته نقد علمی بسپارم. هر چند باز هم تاکید میکنم که ورود احزاب و نهادها با هدف تاثیر گذاری و برداشت سیاسی، این نهاد را از اهداف خود دور می دارد و نیکوتر است که مباحث مربوط به این نهاد، در فضای علمی، دانشگاهی و رسانه ای، به دور از هیاهوی رایج سیاسی بررسی شود.

وی ادامه داد: اعتماد عمومی مهم ترین سرمایه مدیریت شهری برای ایجاد تحول مثبت است و شورایاری، رکنی اساسی برای توسعه اعتماد و جلب مشارکت عمومی و قوه محرکه کارآمدی به شمار می رود.

کد خبر 4639399

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =