بهره مندی۸۰۴هزارروستایی استان تهران از وام اشتغال صندوق توسعه ملی

تهران- استاندار تهران گفت: ۸۰۴ هزار نفر از جمعیت روستایی استان تهران می‌توانند از وام اشتغالزایی صندوق توسعه ملی به دلیل کم بهره بودن آن استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی بعد از ظهر چهارشنبه در حاشیه سی و دومین نشست فصلی مدیران کل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌ها که با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور، مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری برگزار شد در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت نگاه دولت و مجلس به توسعه روستایی اظهار داشت: توسعه هدف مطلوبی برای ارتقا بخشیدن به معیشت آحاد جامعه است که محور اصلی آن روستاهاست به همین دلیل تولید محور بودن روستاها مورد توجه قرار گرفته است.

وی بیان کرد: در اقتصاد کشورهای جهان سوم کشاورزی محور اصلی است که مبنای کشاورزی نیز در روستاها می‌باشد همچنین نقش مشارکت زنان، روحیه تولید محوری در روستاها و مزیت‌های نسبی روستاها باید مورد توجه جدی باشد.

استاندار تهران ادامه داد: فراهم کردن امکانات روستایی، بهداشتی و درمانی چون تابع نظام توسعه محور نبود سبب شد روستاها یکی پس از دیگری خالی از سکنه شود و وضعیت ۷۰ درصد روستایی و ۳۰ درصد شهری ابتدای انقلاب معکوس شد.

محسنی بندپی با بیان اینکه توانمندی‌های روستایی متفاوت از گذشته شده عنوان کرد: ظرفیت‌ها و استعدادهای جدیدی باید در روستاها ایجاد شود تا زمینه ماندگاری روستاییان فراهم کند که توجه به استارتاپ ها و روش‌های نوین در صنعت گردشگری، بوم گردی، گلخانه و غیره نقش آفرین است.

وی بیان داشت: برداشت یک و نیم میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی انجام شد که سبب شد رتبه تهران از ۲۷ به رتبه هفدهم برسد که ۸۰۴ هزار جمعیت روستایی استان تهران می‌توانند از این وام اشتغالزایی استفاده کند چرا که بهره آن کم است.

استاندار تهران افزود: تشکیل گروه های همیار برای زنان سرپرست خانوار و گروه‌های خودیار که به شکل زنجیر وار در حال فعالیت هستند منجر به اشتغال و توانمندسازی روستاها می‌شود.

کد خبر 4639459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =