۶۳۷ حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان رزن مسدود شد

رزن - فرماندار رزن بابیان اینکه از ابتدای سال ۹۳ تاکنون ۶۳۷ حلقه چاه غیر مجاز در این شهرستان مسدود شده است، گفت: هدف از انسداد چاه های غیر مجاز حفظ منابع آب زیر زمینی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید رضا سلامتی عصر چهارشنبه در شورای حفاظت از منابع آب شهرستان رزن با اشاره به اینکه شهرستان رزن حائز رتبه نخست استان همدان در خصوص نصب کنتور های هوشمند است، اظهار داشت: ۴۷۸ دستگاه کنتور هوشمند برای جلوگیری از بهره برداری های غیر مجاز منابع آب زیر زمینی در رزن نصب شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۳ تاکنون ۶۳۷ حلقه چاه غیر مجاز در شهرسان رزن مسدود شده است، اظهار کرد: این اقدام ۱۲۳ میلیون متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی شده است.

سلامتی عمق چاه های مسدود شده را ۴۷ کیلومتر عنوان کرد و افزود: ۴۹ درصد صرفه جویی آب استان همدان متعلق به شهرستان رزن است.

سید رضا سلامتی گفت: شهرستان رزن رتبه نخست استان را در سرانه ایجاداشتغال روستایی دارد و باید اقتصاد روستایی را هدفمند کرده و وابستگی به آب را در بحث اشتغال کاهش دهیم.

فرماندار رزن نسبت به جایگزین کشت های کم آب بر مثل زعفران تاکید کرد و گفت: باید در راستای آگاهی و آموزش کشاورزان برای کشت محصولات کم آب بر اقدام شود.

سلامتی همچنین با بیان اینکه سال گذشته در بخش کشاورزی ۷ میلیون لیتر سوخت نسبت به سال ۹۶ صرفه جویی شد، عنوان کرد: برای حفاظت از منابع آب های زیر زمینی با تدبیر و جدیت تمام، با چاه های غیر مجاز برخورد خواهیم کرد.

فرماندار رزن بابیان اینکه از ابتدای سال ۹۳ تاکنون ۶۳۷ حلقه چاه غیر مجاز در این شهرستان مسدود شده است گفت: هدف از انسداد چاه های غیر مجاز حفظ منابع آب زیر زمینی است.

کد خبر 4639593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =