۲۰ سال در ساخت کتابخانه مرکزی شیراز بلند پروازی شد

شیراز- استاندار فارس گفت: ۲۰ سال است که در ساخت کتابخانه مرکزی شیراز بلند پروازی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دومین نشست کتابخانه های عمومی استان فارس در سال جاری با موضوع تعیین تکلیف کتابخانه مرکزی شیراز به ریاست استاندار فارس برگزار شد.

در ابتدای این نشست که پیش از ظهر پنجشنبه برگزار شد، روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس تعدادی از زمین های پیشنهادی را برای احداث کتابخانه مرکزی شیراز نام برد که ۶ گزینه متعلق به مسکن و شهرسازی بود.

سپس منوچهری به زمین های پیشنهادی اوقاف فارس اشاره کرد و افزود: که موقوفه ای در بلوار مدرس، موقوفه آقاباباخانی و یک زمین در انتهای شهرک بهار بدین منظور اعلام شد که البته گزینه بلوار مدرس به علت وجود ایستگاه مترو گزینه مناسبی است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در عین حال اعلام کرد: البته پیرامون زمین کتابخانه مرکزی دانشگاه شیراز هم پاسخی نداده است.

این در حالیست که گزینه های معرفی شده از سوی شهرداری شیراز به علت نامناسب بودن مکانی کنار گذاشته شد.

صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس هم در این نشست با اشاره به زمین واقع در بلوار نیایش از آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تامین بودجه ساخت خبر داد.

استاندار فارس در ادامه جلسه گفت: سنخیت و سابقه شیراز به عنوان مرکز فرهنگ و ادب و هنر که از گذشته به یادگار گذاشته شده نیازمند ایجاد کتابخانه ای در خور نام و جایگاه این شهر است.

عنایت الله رحیمی با اشاره به اینکه تاکنون اقدامی درخور در این باره انجام نگرفته، افزود: آنچه که برای آیندگان به یادگار گذاشتیم ۲۰ سال است که بلندپروازی کتابخانه هاست و بخشی بی توجهی ما را می رساند.

وی در عین حال به آنچه از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی به عنوان زمین های پیشنهادی معرفی شد واکنش نشان داد و گفت: در این چهارچوب به شهرداری به اندازه کافی کمک کردیم و به اندازه کافی زمین برای فرهنگسرا گرفته اند.

استاندار فارس با توجه به زمین پیشنهادی در بلوار نیایش عنوان کرد: می توان با وجود این زمین با ۸۰ درصد سطح اشغال می شود زیربنایی خوبی به دست آورد و کنار آن با کمک شهرداری فضای سبز موجود را بهینه سازی و مورد استفاده قرار داد.

رحیمی در عین حال گفت: کتابخانه مرکزی به عنوان نماد باید مورد توجه قرار گیرد و برای ساخت آن هم با وجود خیرین و سازمان مدیریت و ارشاد و نهاد کتابخانه ها نگرانی نیست؛ حداکثر هم در جلسه بعد موضوع بستن قرارداد مورد نظر قرار گیرد و بیش از یک ماه دیگر به طول نینجامد.

استاندار فارس پس از جمع بندی و اظهار نظر اعضای جلسه پیرامون زمین های پیشنهادی، اعلام کرد: در گزینه های نام برده، زمین های واقع در بلوار نیایش و شهید فهیمده به طور موازی از سوی نهاد کتابخانه ها و فرهنگ و ارشاد اسلامی دنبال شود تا به نتیجه برسیم.

وی با این حال گفت: در ارتباط با نیم درصد تاکید می کنم که شهرداری خودش بپردازد بهتر است تا اینکه به طور قانونی برداشت شود؛ همین جا با تعامل می شود این کار را انجام داد و لزوماً هم یک جا نیازی به پرداخت آن نیست.

کد خبر 4639673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =