محصولات پایین دستی پتروشیمی در اولویت صندوق بازنشستگی کشوری

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، توسعه زنجیره محصولات پایین دستی پتروشیمی را یکی از رویکردهای جدید صندوق بازنشستگی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، میعاد صالحی، در جدیدترین پست اینستاگرامی خود که با هشتگ #باید_روی_پای_خودمان بایستیم منتشر کرده است، توسعه زنجیره محصولات پایین دستی پتروشیمی را یکی از رویکردهای جدید صندوق بازنشستگی عنوان کرد.

وی تاکید کرد: خام فروشی، معضلی است که فاصله گرفتن از آن، برکات فراوانی دارد و لزوم این فاصله گرفتن، در دوران تحریم بیشتر از سایر اوقات احساس می‌شود.

صالحی افزود: هرچند توسعه چند دهه اخیر صنعت پتروشیمی در ایران گامی رو به جلو نسبت به فروش نفت خام محسوب می‌شود، اما تولیدات فعلی این صنعت در مقایسه با گستره وسیع و متنوع محصولات پتروشیمی در دنیا، همچنان به نوعی دچار معضل خام فروشی است.

وی سپس با بیان اینکه با تکیه بر توان نخبگان و متخصصین کشور و ظرفیت‌های داخلی شرکت‌ها می‌توان به سمت تولید محصولات مختلف و متنوع پتروشیمی با تکنولوژی بالاتر حرکت کرد، آورده است: این محصولات، ارزش افزوده و سودآوری به مراتب بالاتری داشته، توان صادرات کشور را افزایش داده، نیازهای وارداتی کشور را تا حد زیادی مرتفع نموده و در یک کلام، قدرت کشور را در معادلات و نقش آفرینی‌های بین المللی افزایش می‌دهند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: رویکرد توسعه زنجیره پایین دستی محصولات پتروشیمی، در پتروشیمی‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری به صورت جدی دنبال خواهد شد. این رویکرد می‌تواند از فشار تحریم‌ها بکاهد و تهدید تحریم را به فرصتی برای افزایش ارزش افزوده محصولات پتروشیمی و رشد اقتصادی تبدیل کند.

کد خبر 4640289

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =