دولت آمریکا دولت خدعه و نیرنگ است/رشد کشور نباید معطل مذاکره شود

همدان -امام جمعه همدان بابیان اینکه دولت آمریکا دولت خدعه و نیرنگ است، گفت: رشد کشور را نباید معطل مذاکره کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه همدان با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به نامه حضرت علی (ع) به حاکم مصر اشاره کرد و با بیان اینکه در این نامه چند توصیه صورت گرفته است، گفت: علی (ع) مردم مصر را به رعایت تقوای الهی دعوت کرده است.

وی با بیان اینکه باید به رفتارهایی که فردای قیامت در مورد آنها سئوال خواهد شد پرداخت و اعمالی را انجام داد که جوابی در نزد خدا برای آنها داشته باشیم، گفت: به تعبیر قرآن کریم هر نفسی در گرو آن چیزی است که کسب کرده و بر همین اساس باید خود را در گرو رفتارهای بد قرار ندهیم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه وقتی کسی وامی می گیرد و سندی را گرو می گذارد تا وقتی که بدهکار است سند در گرو بانک خواهد بود، گفت: جان آدمی در گرو رفتارهای اوست و اگر این رفتارها قابل پذیرش الهی باشد جان آدمی آزاد می شود و نجات پیدا می کند اما اگر عمل، رفتار و کردار ما شایسته نباشد جان آدمی در اسارت این رفتارها خواهد بود.

اگر جان انسان در اسارت باشد اسیر آتش جهنم می شود

حجت الاسلام شعبانی با تاکید بر اینکه اگر جان انسان در اسارت باشد اسیر آتش جهنم میشود، گفت: حضرت علی (ع) در توصیه اول به حاکم مصر عنوان کرده اند مواظب باشید جانتان اسیر نشود.

وی با بیان اینکه بندگان با خداوندی روبرو هستند که از کوچک و بزرگ رفتار آنها را سئوال خواهد کرد، گفت: هیچ ذره ای در عالم گم نمی شود و کوچکترین و بزرگترین اعمال ما ثبت می شود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه حتی ذهنیت ها، تفکرات و اندیشه های ما هم ثبت می شود، گفت: دستیابی به اندیشه های پنهانی انسان سخت است اما طبق فرموده قرآن اندیشه های پنهانی انسان هم رو می شود و حتی اگر فکر گناه کنیم اما به گناه کشیده نشویم همین ها هم در روز قیامت رو می شوند.

وی با بیان اینکه فکر و اندیشه پنهانی انسان که جز خودش کسی نمی فهمد نیز حسابرسی خواهد شد، گفت: خداوند در اندیشه های پنهانی انسان ها حضور دارد و حتی در روایتی عنوان شده انسان وقتی فکر مثبت می کند بوی معطری از او برمی خیزد و ملائکه آن را درک می کنند و وقتی اندیشه بد دارند وجود انسان بوی ناخوشایند گناه می گیرد و ملائکه متوجه می شوند.

حجت الاسلام شعبانی با بیان اینکه اگر قیامت کسی به جهنم رفت نتیجه اعمال خودش است، گفت: اگر کسی مسیرش به جهنم افتاد خودش مقصر است چراکه بنای خداوند بر جهنم بردن کسی نیست و این انسان است که به خود ظلم می کند و مسیر جهنم را در پیش می گیرد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه اگر خداوند تعالی انسان را ببخشد و انسان به بهشت برود به فضل الهی وارد بهشت شده است، گفت: نزدیکترین حالت شما بندگان خدا به فضل الهی وقتی است که مشغول عبادت الهی هستید و در این وضعیت ها گره ها باز می شود.

وی با بیان اینکه وقتی انسان نصیحت خداوند را در باب توبه می پذیرد نیز این چنین است، گفت: خیر دنیا و آخرت انسان ها در رعایت تقواست.

رعایت تقوای سیاسی در تحلیل ها و قضاوت ها مورد توجه باشد

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی در خطبه های دوم نماز جمعه همدان با بیان اینکه در جامعه شاهد قضاوت هایی هستیم، گفت: رعایت تقوای سیاسی در تحلیل ها و قضاوت ها باید مورد توجه باشد.

وی با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران که به عنوان واسط و از طرف ترامپ آمده بود اشاره کرد و گفت: جوابی که مقام معظم رهبری در این دیدار مطرح کردند ۵ جمله کلیدی داشت که در اولین مورد عنوان کردند من آن فرد را لایق جواب پیام نمی دانم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه شاید در تاریخ دنیا کشوری را سراغ نداشته باشیم که رهبر آن با این لحن و قدرت و ادبیات با کسی که خود را ابرقدرت می داند صحبت کرده باشد، گفت: مقام معظم رهبری در بیانات خود عنوان کردند که امریکا صداقت ندارد و هیچ عاقلی وارد مذاکره با امریکا نمی شود و تجربه تلخ گذشته را تکرار نخواهیم کرد و بدون مذاکره هم پیشرفت خواهیم کرد.

حجت الاسلام شعبانی با بیان اینکه این ۵ جمله کلیدی در بیانات مقام معظم رهبری وجود داشت، گفت: احتمال اینکه دشمن بخواهد فشارهای بیشتری را بر کشور وارد کند و وارد یک جنگ روانی شویم وجود دارد چرا که قصد دارد مقصر مشکلات اقتصادی را جریان انقلابی جلوه دهد.

وی با بیان اینکه ممکن است وارد یک جنگ و فریب رسانه ای شویم که به واسطه آن عنوان کنند قصد داشتیم مشکلات اقتصادی را حل کنیم اما جریان انقلابی در کشور مانع شد و نگذاشت، گفت: موضوع واقعی این است که اگر ما وارد مذاکره شویم مشکلی حل نمی شود.

وی با بیان اینکه اگر جواب مثبت بدهیم و وارد مذاکره شویم تجربه های تاریخی ما و واقعیت های عالم سیاست به ما نشان خواهد داد که اولاً مذاکره ما با امریکا طولانی خواهد بود، گفت: در دوران مذاکرات طولانی مدت هیچ گاه تحریم ها لغو نخواهد شد و وقتی وارد مذاکره شویم اقتصاد کشور دچار تورم و عدم رشد می شود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه اگر وارد مذاکره شدیم ۲ یا ۳ سال هم معطل می شویم و در نهایت اگر به توافق نرسیم چندسال مدیریت کشور را معطل کرده ایم، گفت: اگر مذاکره به توافق برسد هم قابل اعتماد نیست چرا که اگر آمریکا می خواست به مذاکره عمل کند به برجام عمل می کرد در حالی که قبل از آنکه از برجام خارج شود به هیچکدام از تعهدات خود عمل نکرد.

وی با بیان اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری امریکا صداقت ندارد و تنها می خواهد ایران را معطل مذاکره کند، گفت: آمریکا به دنبال رفع تحریم نیست و بنای معطل کردن دارد و سال آینده که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است برنامه لازم دارد.

دولت آمریکا دولت خدعه و نیرنگ است

وی با بیان اینکه دولت آمریکا دولت خدعه و نیرنگ است، گفت: آمریکا قابل اعتماد نیست و تاریخ تعاملات کشورهای اسلامی با غرب نشان دهنده آن است که از دوران صفویه به بعد هیچ جای تاریخ؛ غرب به معاهدات خود عمل نکرده است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه تاریخ ۳۰۰ تا ۴۰۰ ساله نشان می دهد طرف غرب قابل اعتماد نیست، گفت: رشد کشور را نباید معطل مذاکره کرد.

وی با بیان اینکه آمریکا نخست وزیر ژاپن را انتخاب کرده است که این اقدام پیامی سیاسی دارد، گفت: از سال ۱۳۳۲ که آن اتفاقات افتاد آمریکا باید از مردم ایران عذرخواهی کند.

وی با بیان اینکه رویکرد مقام معظم رهبری در جواب این نامه همان رویکرد امام حسین (ع) در جواب نامه ابن زیاد بود، گفت: مذاکره اگر به نفع جریان انقلاب و اقتصاد کشور بود پذیرفته می شد.

حجت الاسلام شعبانی با بیان اینکه آنچه دشمن برنامه ریزی کرده عمیق تر از آن است که با ساده انگاری با آن روبرو شویم، گفت: آمریکا نباید کشور اسلامی ایران را با ژاپن مقایسه کند چراکه ژاپنی ها بت پرست هستند اما ایرانی ها امام علی (ع) را دارند و زیر بار ذلت نمی روند.

وی با بیان اینکه ما بدون مذاکره هم پیشرفت خواهیم کرد چراکه ملت ایران اهل مقاومت است، گفت: برجام نشان داد مشکلات با مذاکره حل نمی شود.

وی با بیان اینکه آمریکا دنبال مذاکره موشکی است و دشمن تلاش می کند یک جنگ روانی علیه ملت ایران راه بیندازد، گفت: در این شرایط لازم داریم صدای واحدی در کشور بلند شود و همه مسئولان هم صدا با مقام معظم رهبری قدم بردارند و نمایندگان مجلس و دولتمردان نیز همصدا شوند.

امام جمعه همدان بابیان اینکه امروز مشکل ما جنگ روانی است و باید آسیب های اقتصادی را کنترل کرد، گفت: قوای سه گانه باید با منطق قوی مقام معظم رهبری همراه شوند.

وی همچنین با بیان اینکه باید از نیروی انتظامی در برخورد با مفاسد اجتماعی حمایت کنیم، گفت: متاسفانه با برخی آسیب های اجتماعی همچون کشف حجاب روبرو شده ایم که عده ای با یک سری سناریوها به سمت کشف حجاب می روند و در این میان قوانینی وضع شده و نیروی انتظامی باید بدون ترس آنچه قانون هست را اجرا کند و مسئولان هم باید نیروی انتظامی را تقویت کنند.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه هفته جهادکشاورزی را داریم که انتظار داریم کشاورزان منزلت اجتماعی خود را پیداکنند، گفت: باید از کشاورزان حمایت کرد.

کد خبر 4640406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =