صدور نسخ الکترونیکی در  ۳شهرستان خراسان جنوبی/۴ هزار نسخه صادر شد

بیرجند- مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی از صدور نسخ الکترونیکی در بشرویه خبر داد و گفت: این طرح تا دو ماه آینده در شهرستان های فردوس و سرایان هم اجرایی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اربابی پیش از ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه حفاظت مالی از بیمه شدگان از ریسک ایجاد شده در برابر هزینه های درمان را از جمله رسالت های سازمان دانست و بیان کرد: سازمان بیمه سلامت در طول ۲۰ سال سابقه کاری در کشور، روند توسعه ای داشته است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه طی سال های گذشته جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت و خدمات ارائه شده افزایش یافته است، اظهار کرد: در حال حاضر قریب به ۷۰ درصد از جمعیت خراسان جنوبی از خدمات بیمه ای بیمه سلامت استفاده می کنند.

اربابی با اشاره به پوشش بیمه ای مددجویان کمیته امداد امام (ره) بیان کرد: این طرح در خراسان جنوبی قریب به ۱۰ هزار نفر به جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت اضافه می کند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی اظهار کرد: تاکنون چهار هزار نفر از مشمولین دفترچه درمان کمیته امداد امام (ره) استان، دفترچه بیمه سلامت دریافت کرده‌اند.

اربابی با بیان اینکه عملکرد استان در صدور دفترچه برای مددجویان کمیته امداد نسبت به عملکرد کشوری از وضعیت مطلوبی برخوردار است، افزود: برای جلوگیری از ایجاد چالش و مشکل در ارائه خدمات بیمه شدگان، مددجویان تا پایان خرداد ماه می‌توانند از اوراق سه برگه و همان دفترچه کمیته امداد استفاده کنند.

وی اظهار کرد: امسال با پیگیری‌های انجام شده، مجوز لازم در راستای صدور بیمه نامه سلامت برای زندانیان و اقشار مجهول الهویت صادر شده است.

اربابی با اشاره به اهمیت الکترونیکی شدن خدمات بیمه ای بیان کرد: صدور نسخ الکترونیک در اواخر سال گذشته در شهرستان بشرویه اجرایی شد که عملکرد خوبی در نسخه الکترونیکی داشتیم.

اجرای پرونده الکترونیکی در تمام بیمارستان های استان

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی بیان کرد: در سال جاری بالغ بر چهار هزار نسخه الکترونیکی صادر شد و ۵۰ درصد نسخ در داروخانه‌ها و مراکز درمانی به خدمت تبدیل شد.

وی با بیان اینکه صدور نسخه الکترونیک طی دو ماه آینده در شهرستان فردوس و سرایان اجرایی می‌شود، گفت: همچنین نظام ارجاع الکترونیک به صورت پایلوت از شش ماه دوم سال گذشته در سرایان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه پرونده الکترونیک در کل بیمارستان‌های خراسان جنوبی انجام خواهد شد، افزود: این امر به صورت پایلوت در بیمارستان رازی طی سه ماه آینده اجرایی خواهد شد که با انجام این مهم می‌توان خدمات علمی تری به بیمه شدگان ارائه کرد.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی اظهار کرد: راه برای بیمه شدن بسته نیست بنابراین از شهروندان خواستاریم هنگام مراجعه به پزشک از دفترچه بیمه دیگران استفاده نکنند.

وی با بیان اینکه طی سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ بالغ بر ۱۵ درصد هزینه ها کاهش یافته در صورتی که خدمات محدود نشده است، گفت: در حال حاضر در مطالبات سازمان های خصوصی و دولتی عقب افتادگی چندانی نداریم اما در صورت عدم تخصیص اعتبار با مشکل رو به رو می شویم.

کد خبر 4640924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =