ضرورت استفاده از تجربیات مشترک در حوزه هنر

زنجان-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی بر ضرورت استفاده از تجربیات مشترک در حوزه هنر برای ارتقای این بخش تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد محمدپور بعد از ظهر شنبه در نشست مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه ۵ که در راستای بررسی شاخص‌های فرهنگی و مشکلات این حوزه، در زنجان برگزار شد، با بیان اینکه آنچه که امروز باید اولویت چنین نشست‌هایی باشد، موضوع فرهنگ و هنر است، افزود: در برهه کنونی فرهنگ و هنر در مرحله گذار است، به همین خاطر باید از تجربیات مشترک در این حوزه استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه تبادل تجربیات در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه هنر، تأثیر به‌سزایی در ترسیم راه آینده پیش روی ما خواهد گذاشت، تصریح کرد: برای اینکه بتوان در این زمینه به اهداف نزدیک شد، باید از تجربه بخش‌های مختلف استفاده بهینه کرد که یکی از این بخش‌ها، اصحاب رسانه هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی با یادآوری اینکه استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در پیشبرد اهداف مختلف از آن جهت حائز اهمیت است که رسانه‌ها نقش خود را در موضوعات مختلف در جامعه به اثبات رسانده‌اند، ادامه داد: اولویت امروز حل مشکلات به‌ویژه در بخش فرهنگ و هنر است که این امیدواری وجود دارد بتوان با استفاده از نقشه راه مطلوب برای منطقه ۵، از پس این مشکلات به خوبی برآمد.

محمدپور در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه این نشست‌ها خروجی خوبی داشته است، اظهار کرد: نتایج به دست آمده حاکی از آن است که رویش‌های بسیار خوبی در منطقه ۵ کشور به دست آورده‌ایم، علاوه بر این یکی از اولویت‌های امروز حل مشکلاتی است که در حوزه رسانه وجود دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که در برهه کنونی گریبان مطبوعات را گرفته، بحث سهمیه کاغذ است که آمار در این زمینه حاکی از آن است که یک‌دهم میزان کاغذی که به کشور وارد شده نیز به این بخش اختصاص پیدا نکرده است، بیان کرد: علاوه بر این دغدغه، یکی دیگر از چالش‌های پیش روی مطبوعات، وابستگی اکثریت آن‌ها به دولت است.

محمدپور با یادآوری اینکه امروز در بسیاری از عرصه‌ها به‌ویژه به لحاظ شاخص‌های هنری با رشد قابل توجهی مواجه بوده و افزایش تعداد سینماها مهر تأییدی بر این ادعا است، افزود: یکی از نیازهای مترقی حوزه فرهنگ، نگاه چندسویه به این بخش است. علاوه بر آن باید تلاش کنیم تا مصرف فرهنگی مردم را افزایش دهیم و این بدان معنی است که امروز باید ذائقه مردم به سمت مصرف فرهنگی سوق یابد.

کد خبر 4641265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =