دستگاه های اجرایی استان فارس به کاهش هزینه های جاری اقدام کنند

شیراز – استاندار فارس گفت: از ماه گذشته در مجموعه استانداری در رابطه با کاهش هزینه های جاری اقداماتی انجام شده و دستگاه های اجرایی نیز باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، عنایت الله رحیمی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه در شرایط کنونی با چالش‌ها و فرصت‌هایی مواجه هستیم، عنوان کرد: باید اعتبارات اندک را به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم که بتوانیم چالش‌ها و محدودیت‌ها را مدیریت کرده و در کنار آن از توانمندی‌ها و پتانسیل‌ها استفاده بهتری برای استان و شهرستان‌ها داشته باشیم.

وی افزود: دولت تلاش کرده تا سیاست‌های به کارگرفته شده در بودجه ۹۸ از معیشت عمومی و عدالت اجتماعی حمایت کرده و تقویت انضباط بودجه‌ای و حمایت از اشتغال و تولید را در پی داشته باشد.

استاندار فارس استمرار پرداخت یارانه نقدی، استمرار همسان سازی حقوق بازنشستگان، افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان، اسمترار طرح مقابله با فقر مطلق با اعتبار ۷ هزار میلیارد تومان استمرار اجرای طرح تحول سلامت با اعتبار بالغ بر ۳۶ هزار میلیارد تومان و اجرای طرح توسعه و توازن منطقه‌ای حدود ۱۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان را از جمله مصداق‌های توجه دولت به معیشت عمومی و عدلت اجتماعی در قانون بودجه دانست و ابراز امیدواری کرد درآمدهای دولت محقق شود تا بتواند این سیاست‌ها را اجرایی کرده و اعتبارات مذکوررا تخصیص دهد.

وی تقویت انضباط بودجه‌ای و کاهش هزینه‌ها لازمه مدیریت منابع بودجه‌ای دانست و گفت: در این زمینه تاکید بر این بوده که بودجه ریزی مبتنی برعملکرد مدنظر قرار داده شود و اعتبارات هزینه‌ای با اولویت بندی در هزینه‌ها به کار گرفته شود.

رحیمی با بیان اینکه از ماه گذشته در مجموعه استانداری در رابطه با کاهش هزینه‌های جاری اقداماتی انجام شده است از دستگاه‌های اجرایی خواست به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس با اشاره به اینکه حمایت از تولید و اشتغال در جنبه‌های مختلف مدنظر قرار گرفته است، اولویت بندی طرح‌های عمرانی، تسویه مطالبات بخش عمومی و خصوصی در قالب تهاتر، استمرار برنامه اشتغال مولد و سیاست‌های فعالانه بازار کار را از جمله این موارد برشمرد.

تکمیل پروژه‌های دارای پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد به ویژه پروژه‌هایی که ۹۰ درصد پیشرفت دارند، توجه به رفع مشکلات و تنگناهای حوزه امنیت و انتظامی، توجه به اعتبارات مورد نیاز در بحران‌ها به منظور پیشگیری، امداد و نجات و بازسازی، آبرسانی به روستاها و مناطقی که با تنش آبی رو به رو می‌شوند، توجه به ترویج موضوعات و برنامه‌های فرهنگی در قالب تقویت ابزارهای مختلف به ویژه صدا و سیما، تقویت دولت الکترونیک، توسعه ورزش و تأمین نیازهای هواشناسی از دیگر مواردی بود که استاندار فارس بر لزوم توجه به آنها در تخصیص اعتبارات بودجه تاکید کرد.

کد خبر 4642143

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =