هوای اصفهان در وضعیت قرمز است/کاهش بار آلاینده‌های جوی

اصفهان - رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان گفت: هوای اصفهان در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم قرار دارد گرچه تا حدودی از میزان آلاینده‌های جوی کاسته شده است.

بابک صادقیان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: با توجه به وزش باد در استان، از عصر روز گذشته تا حدودی از میزان آلاینده‌های جوی اصفهان کاسته شده است اما کیفیت هوای اصفهان همچنان در وضعیت ناسالم برای عموم است.

وی با بیان اینکه میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۱ صبح امروز به ۱۶۳ رسیده است، ابراز داشت: روز گذشته در همین زمان میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان ۳۶۴ و در وضعیت خطرناک گزارش شده بود.

رئیس امور آزمایشگاه‌ه، ای محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه هوای امروز اصفهان در ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهر اصفهان مانند خیابان رودکی با ۱۵۲ و چهارباغ خواجو ۱۶۳ در وضعیت ناسالم برای عموم گزارش شده است، ابراز داشت: همچنین کیفیت هوا در میدان احمدآباد با ۱۶۴، خیابان استانداری ۱۵۹ و بزرگراه خرازی ۱۷۶ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم ثبت شده است.

کیفیت هوای شهرستانهای استان اصفهان در وضعیت قرمز یا نارنجی

وی با بیان اینکه در تمامی ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهرستانها کیفی هوا در ضعیت قرمز و یا نارنجی ثبت شده است، بیان داشت: میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان در زرین شهر با ۱۵۹ و دولت آباد ۱۶۱ در وضعیت ناسالم برای عموم است و در شاهین شهر با ۱۴۵، مبارکه ۱۱۳، سجزی ۱۲۱ و نجف آباد ۱۰۳ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش می‌شود.

رئیس امور آزمایشگاه‌های استان اصفهان تاکید کرد: شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و بالاتر از ۳۰۰ نشانه هوای خطرناک است.

توصیه‌های مرکز بهداشت استان اصفهان

گفتنی است بنا بر توصیه‌های مرکز بهدشت استان اصفهان در این شرایط رعایت موارد زیر توصیه می‌شود:

۱) بیماران قلبی و ریوی و مبتلایان به آسم، در فضاهای باز فعالیت ننمایند و تا حد امکان از حضور در سطح شهر خودداری نموده و در منزل استراحت نمایند.

۲) به مدیران مهدهای کودک توصیه می‌شود تمام فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی در مهدهای کود را حذف کنند.

۳) تمام ورزشکاران و شهروندان از هرگونه فعالیت فیزیکی و ورزشی از جمله دویدن و پیاده روی در این شرایط در هوای باز خودداری کنند.

کد خبر 4642264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =