ملاک انتصاب مدیران قومیت نیست

شیراز – استاندار فارس گفت: ملاک انتصاب مدیران و همچنین تصمیم گیری ها موضوع قومیت نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، عنایت الله رحیمی در جلسه دیدار شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان فارس با بیان اینکه انتصاب مدیران در آموزش و پرورش باید بر مبنای خرد جمعی و توجه به نظرات نخبگان، تشکل های صنفی، فرهنگی و سیاسی باشد، اظهارداشت: قومیت ملاک انتصاب مدیران و تصمیم گیری نیست.

وی با اشاره به اینکه تنوع فرهنگی و قومی دارای ارزش است و باید از جنبه های مثبت این ظرفیت به خوبی استفاده شود، ادامه داد: نباید به قومیت به عنوان عامل جدایی و برتری نگاه شود.

استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز خشنودی از مطرح شدن مطالبات فرهنگیان توسط انجمن اسلامی معلمان، گفت: وقتی جامعه به صورت توده ای باشد، پیگیری ها به نتیجه مشخصی منتهی نمی شود، اما در شرایطی که جامعه متشکل بوده و مجموعه های مدنی و احزاب قانونی مطالبات خود را مطرح و پیگیری کنند می توانیم به رشد و توسعه دست پیدا کنیم.

رحیمی تصریح کرد: یکی از شاخصه های جامعه مدنی و پیشرفته در امور سیاسی این است که رای و نظر مردم دارای اهمیت زیادی است و تشکل های مردم نهاد توسعه پیدا می کنند.

رحیمی افزود: انجمن اسلامی معلمان که دارای یک هزار و ۸۰۰ عضو در استان فارس و حدود ۱۳ هزار عضو در سطح کشور است شامل افرادی اندیشمند است که در فرهنگ جامعه و جهت گیری آموزش و پرورش موثر هستند.

استاندار فارس تاکید کرد: در انتخابات هر چه مردم تصمیم بگیرند، خوب است و در بحث اجرا، ما تلاش و تاکیدمان عمل به مر قانون است و متخلفان را مواخذه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: افراد هیچ تفاوتی برای ما ندارند و همه کاندیداهایی که از مسیر قانونی وارد انتخابات شوند، محترم هستند.

استاندار فارس با بیان اینکه آموزش و پرورش در بسیج افکارعمومی و بالابردن مشارکت مردم و همچنین در اجرای انتخابات خیلی مهم است، تصریح کرد: در انتخابات گذشته هم تکیه زیادی به فرهنگیان وجود داشت و بار زیادی از برگزاری انتخابات بر عهده آنان قرار گرفت.

رحیمی افزود: امیدواریم همچنان که خواست امام راحل (ره) بود با توجه بیشتر و تقویت آموزش و پرورش، جامعه اصلاح شده به رشد مناسب خود برسد.

در این جلسه اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان فارس به بیان دیدگاه های خود در زمینه های مختلف پرداختند.

کد خبر 4643150

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =