برگزاری همایش «توجیه بنگاه های معاملات ملکی» در کرمانشاه

کرمانشاه_ فرماندار کرمانشاه هم به کمپین «حمایت از مستاجرین» پیوست.

فضل الله رنجبر در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن حمایت از کمپین «حمایت از مستاجرین» به عنوان یک اقدام فرهنگی در راستای ساماندهی بازار مسکن و بحث اجاره و رهن، اظهار داشت: از این اقدام صمیمانه قدردانی می کنم و قطعاً من نیز به این کمپین می پیوندم.

وی گفت: براساس قوانین و مقررات رابطه مالک و مستاجر یک رابطه خصوصی و مبتنی بر توافق است، لذا باید وجدان مالکان و بنگاه های معاملات ملکی که در این زمینه فعالیت دارند، باید بیدار شود تا رابطه و توافقی مناسب در این بین شکل گیرد.

وی افزود: اگر این دو عنصر واقعاً خدا را در نظر بگیرند و عدل و انصاف داشته باشند، قطعاً یک درصد کمی به اجاره بهای امسال اضافه می کنند.

فرماندار کرمانشاه گفت: نظر من این است که ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش رقم مناسبی می تواند باشد و واقعیت امر این است که اضافه کردن بیش از این رقم ها به اجاره بها، به نوعی اجحاف در حق مستاجرین است.

وی با بیان اینکه مستاجرین هم اکنون در شرایط خیلی سخت و تنگنا قرار دارند، بیان داشت: باید بنام دین، اخلاق و وجدان همه به این شرایط کمک کنند و قطعاً ما این شرایط را به یاری خدا علی رغم تحریم های ظالمانه و شرایط سخت اقتصادی که در جامعه وجود دارد، پشت سر می گذاریم.

رنجبر تاکید کرد: با توجه به شرایط فوق همه باید همکاری کنند و اخلاق و دین در جامعه و رابطه بین مالک و مستاجر حاکم شود.

وی افزود: همچنین باید با سایت هایی که در این زمینه نرخ بالا می برند و تبلیغ می کنند برخورد شود و ما موضوع را به مقامات قضایی نیز منعکس کرده ایم.

فرماندار کرمانشاه ادامه داد: همچنین باید با دلالان و بنگاه دارانی هم که در فضا سواستفاده میکنند نیز برخورد شود.

وی خاطرنشان کرد: به منظور برخورد با موارد فوق، کمیته ای زیر نظر اداره کل تعزیرات حکومتی تشکیل شده و از وضعیت تمام بنگاه های معاملات ملکی بازدید و نظارت به عمل خواهد آمد.

رنجبر از برگزاری همایشی تحت عنوان «توجیه بنگاه های معاملات ملکی» به این منظور خبر داد و گفت: این همایش به زودی انجام می شود که بنگاه داران در این زمینه توجیه شوند و قطعاً بسیار اثرگذار خواهند بود.

وی از روحانیت معظم، ائمه جمعه و جماعات، رسانه ها و…که می توانند در توجیه جامعه و هدایت مردم در این مسیر تلاش کنند، درخواست کرد که از تریبون هایی که در اختیار دارند استفاده کنند و مردم و به ویژه مالکان را راهنمایی به امر خیر کنند که همراهی داشته باشند.

فرماندار کرمانشاه در پایان گفت: همراهی، همدلی و کمک و مساعدت شیوه مردان مردی است که در دوران های سخت پای کار می آیند و کمک می کنند.

کد خبر 4643180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =