پایبندی بانوان کاشانی به حجاب پیامی گویا برای گردشگران دارد

کاشان - فرماندار کاشان گفت: پایبندی بانوان کاشانی به حجاب پیامی گویا برای گردشگران و مهمانان این شهرستان در ارتباط با رعایت حجاب اسلامی به همراه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر مرتضایی بعد از ظهر دوشنبه در جمع بانوان کاشانی، برنامه ریزی در راستایارتقای سطح حجاب و عفاف در جامعه و برنامه‌های اوقات فراغت بانوان را دستور کار فرمانداری کاشان دانست و اظهار داشت: تمامی نهادها و ادارات باید کار فرهنگی و فرهنگ سازی برای اصلاح پوشش خارج از عرف را در دستور کار قرار دهند و برای اصلاح این موارد باید فرهنگ سازی در اولویت اقدامات قرار گیرد.

وی جمعیت افرادی که پوشش خارج از عرف در جامعه دارند را نسبت به جمعیت شهروندان و حتی در میان گردشگران کاشان محدود دانست و افزود: بهترین نمونه برای ارائه الگوی حجاب اسلامی در جامعه بانوان شاغل در ادارات هستند و این مهم در سطح جامعه نیز می‌تواند تسری پیدا کند، بر همین اساس بانوان شاغل در ادارات لازم است بیش از پیش به موضوع عفاف و حجاب اهمیت دهند.

فرماندار کاشان با بیان اینکه تبیین و الزام گردشگر به رعایت حجاب اسلامی در زمان محدود حضور او در این شهرستان چندان میسر نیست، ابراز داشت: پایبندی بانوان شهرستان کاشان به حجاب و ترسیم الگویی عینی در این خصوص، می‌تواند حامل بهترین پیام برای گردشگران و میهمانان در این ارتباط باشد.

نقش تأثیرگذار آمرین به معروف و ناهیان از منکر در مورد آموزش فعالان حوزه حجاب

وی ضمن اشاره به نقش تأثیرگذار آمرین به معروف و ناهیان از منکر در مورد آموزش فعالان حوزه حجاب گفت: با اطلاع رسانی صحیح، با زبانی نرم و با یک شیوه درست برقراری ارتباط، بهره گیری از ایده‌های جدید و اولویت بندی اقدامات فرهنگی می‌توان به اصلاح امر از طریق دستگاه‌های متولی امیدوار بود.

مرتضایی آموزش مهارت‌های زندگی را یکی از مؤثرترین گام‌ها برای ارتقای وضعیت اوقات فراغت زنان دانست و اظهار داشت: این آموزش‌ها با ایجاد شناخت و آگاهی لازم موجب می‌شود گذران اوقات فراغت به یک مطالبه جدی برای آنها بدل شود و برای بهبود شرایط اوقات فراغت خود تلاش داشته باشند.

کم تحرکی زنان کاشانی در اوقات فراغت

وی ضمن اشاره به کم تحرکی زنان کاشانی در اوقات فراغت افزود: خیران و سرمایه گذاران بخش خصوصی علاوه بر توسعه فضای عمومی می‌توانند در راه اندازی و گسترش مراکز تفریحی ورزشی چندمنظوره با قابلیت نگهداری از کودکان مشارکت داشته باشند که در تحقق این مهم دستگاه‌های متولی به ویژه شهرداری‌ها نقش و سهم عمده و بسزایی دارند.

کد خبر 4643488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =