اولین کمیته سلامت حقوق شهروندی کشور در یزد تشکیل شد

یزد ـ مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری یزد از تشکیل کمیته سلامت حقوق شهروندی کشور در استان یزد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فخرالسادات خامسی هامانه در نخستین جلسه کمیته سلامت حقوق شهروندی با اشاره به اهمیت تشکیل این کمیته در استان یزد اظهار داشت: با توجه به درگیری فراگیر جامعه با حوزه سلامت و بر اساس دغدغه‌های فراوان مردم در این حوزه، تصمیم به تشکیل این کمیته شد.

وی افزود: هدف از تشکیل این کمیته بررسی دغدغه‌های مردم در حوزه سلامت همچنین تلاش برای رفع مسائل و مشکلات آنها بیان کرد.

مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری یزد در مورد ضمانت اجرایی مصوبه‌های این کمیته عنوان کرد: این کمیته باید پشتوانه اجرایی داشته باشد؛ از این‌رو، جمع‌بندی مباحث مطرح شده در کارگروه حقوق شهروندی استان تصویب و قابل اجرا است.

خامسی هامانه تصریح کرد: تهیه برنامه بازدید از مراکز درمانی، تعیین کارشناس حقوق شهروندی در هر مرکز درمانی، دریافت گزارش‌های حقوق شهروندی از مراکز درمانی، تهیه گزارش از مراکز درمانی بازدید شده بر اساس فرم گزارش و فرم چک لیست، پایش از مراکز مورد بازدید و انجام هماهنگی با مدیران مراکز درمانی جهت بازدیدهای سرزده از شرح وظایف این کمیته است.

همچنین در نظر است از خدمات قابل ارائه در کلیه مراکز بهداشتی درمانی استان در راستای افزایش رضایت‌مندی شهروندان و احقاق حقوق آنها، بازدیدهای دوره‌ای و نوبه‌ای سرزده انجام شود.

گفتنی است، مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری به عنوان نماینده تام الاختیار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، «محمد دریجانی» مدیرکل بیمه سلامت استان به عنوان رئیس کمیته، «علی بابایی» معاون مدیرکل بازرسی استانداری، «رسول نصیری» مسئول دبیرخانه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان، «علیرضا بصارتیان» کارشناس امور اجتماعی فرهنگی استانداری، «مسعود طوفان» رئیس حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، «عباس طاهری» کارشناس اداره کل بیمه سلامت و «عبدالخالق جعفری»، مدیر بازرسی دانشگاه علوم پزشکی به عنوان اعضای این کمیته معرفی شدند.

کد خبر 4643650

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =