تجهیز مراکز تحقیقاتی به دستگاه‌های بومی مطالعه مغز

ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی توانسته تا کنون 6مرکز تحقیقاتی و پژوهشی را مجهز به دستگاههای بومی برای مطالعه مغز کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی، با هدف ترویج دانش علوم شناختی و کمک به تامین تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز مراکز تحقیقاتی و درمانی و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، پژوهشکده علوم اعصاب «بازتوانی عصبی» دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تهران به دستگاه " «تحریک الکتریکی فراجمجمه ای» تجهیز شد.

ستاد توسعه علوم شناختی از یک سو سیاست تشویق و ترغیب محققان و متخصصان برای دستیابی به خودکفایی و بومی سازی تجهیزات درحوزه علوم شناختی را مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهد و از طرف دیگر برای توسعه و گسترش دانش علوم شناختی در مراکز علمی و دانشگاهی فعالیت دارد.

روش تحریک الکتریکی فراجمجمه ای دارای کاربردهای بالینی و توانبخشی بوده و با توجه به نتایج حاصل از تاثیر مثبت این روش درمانی، امروزه تحقیقات گسترده ای در شناخت نحوه اثر این شیوه، افزایش کارایی و اثرگذاری و همچنین امکان بکارگیری آن برای درمان دیگر بیماری‌ها و اختلال های عصبی-شناختی درحال اجرا است.

طرح ساخت دستگاه تحریک الکتریکی متمرکز فراجمجمه ای با حمایت ستاد علوم شناختی، در دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیرآغاز شد و یکی از روش های مورد مطالعه برای درمان اختلالات شناختی و انواع بیماری ها است.

شش مرکز دانشگاهی و درمانی سال گذشته با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی به سیستم ها و تجهیزات پیشرفته درحوزه های شناختی مجهز شدند.

ستاد توسعه علوم شناختی می کوشد با فراهم آوردن زمینه های حمایتی، فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی گسترده تری را برای دانشجویان، اساتید و متخصصان در حوزه های علوم شناختی مهیا کند و گامی عملی در امر تربیت کارشناسان در حوزه های علوم شناختی برداشته شود.

کد خبر 4643829

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =