دانشگاه شهید بهشتی اولین دوره جشنواره بهکامپ را برگزار کرد

اولین دوره جشنواره بهکامپ با هدف بهره گیری از فناوری اطلاعات در تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت توسط دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اولین دوره جشنواره بهکامپ با هدف ارتقا سطح کمی و کیفی ارتباط دانشگاه و صنعت از سوی دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

در ابتدا دکتر شاملی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه بهشتی اهداف این جشنواره را برشمرد و سپس دکتر بهمن جوادی از دانشگاه وسترن استرالیا روش‌های نوین به کارگیری در آن کشور را برای کمک به جهت دهی تحقیقات دانشگاهی در راستای نیازهای صنعت در یک ارتباط تصویری اینترنتی بیان کرد.

همچنین در این جشنواره از پنج محصول اخیر دانشکده مهندسی کامپیوتر با نامهای سان (دکتر حسن حقیقی)، نگار و واژه یار (دکترمهرنوش شمس‌فرد)، بهجو (دکتر محمود نشاطی)، هوپا (دکتر علیرضا شاملی) و نیز پایگاه جامع تحیلی هوشمند محتوا (دکتر علیرضا طالب پور) با حضور دکتر غلامعلی حداد عادل، مهندس جهانگرد، و دکتر حسن صدوق رو نمایی شد.

در این جشنواره کارگاه‌ها و پنل‌های تخصصی در حوزه‌های، امنیت شبکه و اطلاعات، کارایی نرم‌افزار، بلاک‌چین، جرم‌شناسی و پردازش هوشمند رسانه‌های بیومتریک، عملیات معماری نرم افزار، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، امنیت اپلیکیشنهای موبایلی در حوزه بانکی، نقد و بررسی قرآن کاوی رایانشی و پردازش زبان فارسی و با مدیریت مشترک اساتید دانشگاه و مدیران صنعت برگزار شد.

همچنین غرفه‌های شرکت‌های مختلف و آزمایشگاهی با قرار گرفتن در یک فضای مشترک توانستند تعامل بیشتری با یگدیگر پیدا کنند.

دراین جشنواره، سردار دولت خواه معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا، مهندس جهانگرد معاون اسبق وزیر ارتباطات، دکتر پیمان صالحی معاونت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور، دکتر سید حسن صدوق ریاست دانشگاه شهیدبهشتی و دکتر شمس فرد ریاست دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر در ارتباط با نقش جشنواره بهکامپ و اهمیت آن برای برقراری ارتباط موثر دانشگاه و صنعت سخنرانی‌های مرتبط با موضوع انجام دادند.

کد خبر 4643832

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =